#PlusligoweBatalie: Lubinianie powrócili na zwycięską ścieżkę

Mecz z ONICO AZS-em Politechniką Warszawską był dla lubinian szansą na odwrócenie złej passy, która nie opuszczała ich w ostatnich dwóch meczach. Po porażkach ze Skrą i gdańską ekipą, miedziowi chcieli powrócić na właściwe tory. Po dzisiejszym spotkaniu można stwierdzić, że im się udało. Gospodarze oddali stołecznej ekipie tylko jednego seta i zapisali na swoje konto trzy punkty.

Początek pierwszego seta w Lubinie był wyrównany, jednak wkrótce to goście zaprezentowali lepszą skuteczność. Lubinianie nie mogli poradzić sobie z blokiem oraz świetnymi zagrywkami stołecznego klubu. Akademicy wygrali pierwszą odsłonę 25:21. Od pierwszych akcji drugiej partii gospodarze meczu wciąż nie mogli się "pozbierać". Jednak kiedy przeciwnik prowadził już pięcioma punktami, miedziowi odrobili straty. Od tego momentu gra podopiecznych Gheorghe'a Cretu znacznie się poprawiła i dzięki temu uzyskali oni dwa "oczka" przewagi (16:14). Tym razem gospodarze nie wypuścili już z rąk prowadzenia i zwyciężyli 25:19. Podobna sytuacja wydarzyła się w trzeciej odsłonie pojedynku. Miedziowi wypracowali sobie kilka punktów przewagi nad rywalem, który nie zdołał doprowadzić do wyrównania i ten set także padł łupem gospodarzy (25:19). Najwidoczniej inauguracyjna partia była jedyną, w której zawodnicy z Lubina nie pokazali swojej dobrej gry. Po wygranych w dwóch ostatnich setach, czwartą odsłonę miedziowi rozpoczęli bardzo pewnie i szybko uzyskali bezpieczną przewagę nad zespołem z Warszawy (16:9). Stołeczni siatkarze nie potrafili zbliżyć się do przeciwnika i to lubinianie zwyciężyli 25:15.

Cuprum Lubin – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:15)
MVP: Łukasz Kaczmarek

Składy drużyn:

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Hain, Taht, Łomacz, Boehme, Pupart, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Gunia
ONICO AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Wrona, Halaba, Filip, Smoliński, Samica, Gruszczyński (libero) oraz Firlej, Kwolek, Świrydowicz

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)