#PlusligoweBatalie: Kolejne zwycięstwo siatkarzy z Katowic!

 

W ramach 3. kolejki PlusLigi GKS Katowice podjął AZS Częstochowę. Gospodarze nie mieli żadnych większych problemów z pokonaniem rywali spod Jasnej Góry. Pojedynek został sfinalizowany w trzech setach. Dla podopiecznych trenera Piotra Gruszki jest to drugi triumf w bieżącym sezonie.


Katowiczanie bardzo dobrze rozpoczęli starcie z częstochowskimi akademikami. Inaguracyjny akt był rozgrywany pod dyktando miejscowego zespołu. GKS błyskawicznie objął kilkupunktowe prowadzenie, a w dalszej części pierwszej partii konsekwentnie się na nim umacniał. Premierowa odsłona padła pewnym łupem gospodarzy. Dwa kolejne sety były znacznie bardziej wyrównane. Początek drugiego aktu należał do przyjezdnych, ale w końcówce podopieczni trenera Piotra Gruszki zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie to oni zwyciężyli w tej partii. Trzecia odsłona przebiegała w formie walki punkt za punkt. W zaciętej i emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Katowic.

 

GKS Katowice – AZS Częstochowa 3:0 (25:16, 25:23, 26:24)
MVP: Serhij Kapelus

Składy:
GKS Katowice: Falaschi, Kapelus, Krulicki, Van Walle, Błoński, Kalembka, Mariański (L) oraz Stańczak (L), Butryn, Fijałek, Stelmach
AZS Częstochowa: T. Kowalski, Szymura, Polański, Adamajtis, Szlubowski, Szalacha, A. Kowalski (L) oraz Buczek, Janus, Wawrzyńczyk

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz