#PlusligoweBatalie: Kielczanie wygrywają w Bielsku-Białej!

W czwartkowym spotkaniu bielszczanie podejmowali drużynę z Kielc. Po zaciętej walce gospodarzom nie udało się wygrać z przyjezdnymi.

Na początku spotkania gra była bardzo wyrównana (7:7). Jednak w dalszej części pierwszego seta na prowadzenie wyszli kielczanie i to oni zwyciężyli tę partię. Leo Andrić i Konrad Formela najlepiej punktowali dla swojej drużyny. W drugiej odsłonie gra była wyrówanana do samego końca. Najpierw prowadzili podopieczni Dariusza Daszkiewicza, a następnie drużyna gospodarzy, która ostatecznie wygrała 25:23. Po 10-minutowej przerwie dobrą passę kontynowali bielszczanie, którzy wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. Podopieczni Miroslava Palguta również i w tym secie triumfowali (25:21). W czwartej odsłonie z kolei znowu dobrą grą wykazali się kielczanie, którzy doprowadzili do tie-breaka. W piątym secie zwyciężyli przyjezdni, a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marcin Komenda.

BBTS Bielsko-Biała – Effector Kielce 2:3 (21:25, 25:23, 25:21, 22:25, 12:15)
MVP: Marcin Komenda

Składy (wyjściowe):
BBTS Bielsko-Biała: Bieńkowski, Bartoš, Siek, Gryc, Kwasowski, Gaca oraz Koziura, Czauderna (L)
Effector Kielce: Komenda, Wohlfahrtstatter, Formela, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak (L)

źródło: informacja własna / fot. Joanna Madej (VOLLEYWORLD)