#PlusligoweBatalie: Kielczanie z kompletem punktów

Pierwszy mecz PlusLigi w Spodku przysporzył wiele emocji, ale tylko w dwóch pierwszych setach. Zawodnicy Effectora potwierdzili wysoką formę i wygrali 3:0.

Rywalizację lepiej rozpoczęli goście. Leo Andrića od początku imponował skutecznością, a dobrą passę kielczan przerwały dopiero mocne zagrywki gospodarzy. Kibice mogli oglądać wiele wyrównanych akcji, ze spektakularnymi obronami w tle. Niestety gracze Piotra Gruszki popełniali zbyt dużo błędów i ostatecznie nie zdołali pokonać gości. Kielczanie tym samym zapisali na swoim koncie kolejne cenne punkty.

GKS Katowice – Effector Kielce 0:3 (23:25, 28:30, 19:25)
MVP: Maciej Pawliński

GKS Katowice: Falaschi, Van Walle, Kapelus, Błoński, Kalembka, Krulicki, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Fijałek, Stelmach, Sobański, Butryn

Effector Kielce: Komenda, Andrić, Wohlfahrtstatter, Maćkowiak, Wachnik, Pawliński, Biniek (libero) oraz Superlak