#PlusligoweBatalie: Kędzierzynianie potwierdzają swoją formę!

 

Dzisiaj w Kędzierzynie-Koźlu mistrz Polski podjął AZS Częstochowę. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego byli niewątpliwie faworytami tego spotkania i jak się okazało podczas pojedynku, kędzierzyńscy zawodnicy potwierdzili swoją rolę. Pokonali oni drużynę Michała Bąkiewicza w trzech setach.

Mistrz Polski przed własną publicznością rozpoczął inauguracyjnego seta bardzo pewnie. Kędzierzynianie szybko wypracowali sobie sporą przewagę, wykorzystując częste błędy rywala w ataku. Pierwsza partia zakończyła się bardzo wysokim wynikiem na korzyść gospodarzy (25:11). W drugiej odsłonie ZAKSA uzyskała trzy "oczka" przewagi nad częstochowską ekipą, ale rywal odrobił tę stratę, bowiem siatkarze Ferdinando De Giorgi'ego nie potrafili przebić się przez blok (14:14). Pod koniec tego seta bardzo dobrze na zagrywce pokazał się Mateusz Bieniek, którego serwisy sprawiały problemy przeciwnikowi (20:17). Ta partia była bardziej wyrównana od poprzedniej, ale ponownie to kędzierzyniainie byli górą (25:21). Podczas całej trzeciej odsłony meczu, na boisku zagrał Kamil Semeniuk, który pomógł swojej drużynie, a obok niego na przyjęciu wracający po kontuzji, Kevin Tillie. Kędzierzynianie po zmianach dokonanych przez trenera bardzo dobrze sobie poradzili i wygrali 25:19.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Częstochowa 3:0 (25:11, 25:21, 25:19)
MVP:
Mateusz Bieniek

Składy drużyn:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Wiśniewski, Bieniek, Bociek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) oraz Semeniuk
AZS Częstochowa: Kowalski, Moroz, Szalacha, Buniak, Szymura, Grebeniuk, Kowalski (libero) oraz Ociepka (libero), Polański, Wawrzyńczyk, Janus, Buczek, Adamajtis, 

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz