#PlusligoweBatalie: Jastrzębianie powracają na zwycięską ścieżkę!

Meczem otwierającym 12. kolejkę PlusLigi było spotkanie Cerradu Czarnych Radom z Jastrzębskim Węglem. Podopieczni Marka Lebedewa mieli za sobą porażkę z Cuprum Lubin, ale szybko podnieśli się po tej przegranej. Jastrzębianie pokonali w czterech setach radomian.

Inauguracyjnego seta dobrze rozpoczęli goście, ale ich błędy wykorzystali radomianie, którzy szybko przejęli prowadzenie (9:8). Gospodarze meczu uzyskali już dwa "oczka" przewagi, jednak jastrzębianom udało się doprowadzić do remisu i ponownie zaczęła się wyrównana walka (17:17). Końcówka pierwszej partii obfitowała w ciekawe wymiany i zaciętą rywalizację, ale to podopieczni Marka Lebedewa okazali się ostatecznie lepsi (25:23). Drugi set zaczął się grą punkt za punkt obu zespołów. Większą skuteczność w ataku zaprezentowali zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju, którzy wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie nad rywalem (15:12). Gospodarze tego spotkania próbowali odrabiać straty, lecz błędy na zagrywce utrudniały im to zadanie. Sytuacja się odwróciła, kiedy Michał Kędzierski sprawił problemy przeciwnikowi swoim serwisem i wtedy gospodarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie (21:20). Końcówka tej odsłony była bardzo wyrównana, o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi, którą lepiej wytrzymali radomianie (28:26). Po przegranym secie, jastrzębianie mocno rozpoczęli trzecią partię pojedynku od prowadzenia 10:7. Kiedy podopieczni Roberta Prygla byli już blisko zniwelowania straty, zdarzały im się liczne błędy (15:11). Gospodarze w tym secie nie zdołali już zbliżyć się do rywala i to drużyna Jastrzębskiego Węgla wygrała 25:16. Pod koniec trzeciej odsłony trener radomian dokonał wielu zmian w składzie m.in. wpuścił młodego atakującego Jakuba Ziobrowskiego. Roszady te jednak na niewiele się zdały, bowiem już na początku następnej partii jastrzębianie uzyskali dwa punkty przewagi (7:5). Z każdą akcją goście prezentowali się coraz lepiej i uzyskali sporą przewagę, która dała im zwycięstwo 25:23.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 28:26, 16:25, 23:25)