#PlusligoweBatalie: Indykpol AZS Olsztyn wygrywa po tie-breaku!

Indykpol AZS Olsztyn w hali Urania podejmował drużynę MKS-u Będzin. Jak zakończyło się spotkanie? Który z siatkarzy spisał się najlepiej na boisku? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Początek spotkania był dość wyrównany (7:7). W dalszej części pierwszego seta gospodarze prowadzili aż pięcioma oczkami, jednak ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę będzinian, którzy zwyciężyli 26:24. Kolejna partia również układała się po myśli przyjezdnych (19:25). Na szczególną uwagę zasłużyli środkowi, którzy skutecznie spisywali się na boisku. Druga odsłona także padła łupem podopieczni trenera Stelio DeRocco, którzy tym razem wygrali z większą przewagą (25:19). Trzeci set z kolei zdecydowanie lepszy był w wykonaniu olsztynian (25:13). W czwartej partii gospodarze nie dali szans rywalom (25:13), tym samym doprowadzając do tie-breaka. W piątej odsłonie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn objęli prowadzenie, którego już nie oddali (15:9), a najlepszym zawodnikiem został wybrany Daniel Pliński.

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:2 (24:26, 19:25, 25:13, 25:13, 15:9)
MVP: Daniel Pliński