#PlusligoweBatalie: Gdańszczanie pokonują zespół z Bydgoszczy!

W niedzielne popołudnie drużyna LOTOSU Trefla Gdańsk zmierzyła się z Łuczniczką Bydgoszcz. Gdańszczanie zapisali na swoje konto trzy punkty.

Pierwszy set był bardzo emocjonujący. W mecz lepiej weszli podopieczni Andrei Anastasiego (9:6). Bydgoszczanie jednak w końcówce zaczęli punktować. Dalsza gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie tę partię zwyciężyła drużyna przyjezdnych (36:38)Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany (6:6). Dopiero w dalszej części spotkania gdańszczanie zaczęli odskakiwać na kilka oczek i to właśnie oni tym razem triumfowali (25:18)Po dziesięciu minutach przerwy zawodnicy wrócili na boisko. W tym secie zdecydowanie dominowali siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, którzy zwyciężyli aż jedenastoma oczkami. Czwarta odsłona również padła łupem gospodarzy (25:18), a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dmytro Paszycki.

LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (36:38, 25:18, 25:14, 25:18)
MVP: Dmytro Paszycki

Składy (wyjściowe):
LOTOS Trefl Gdańsk: Mika, Masny, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Hebda, Gacek (L)
Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Rohnka, Filipiak, Yudin, Sacharewicz, Czunkiewicz (L)

źródło: informacja własna / fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)