#PlusligoweBatalie: Faworyt nie zawiódł

 

W ramach 11. kolejki Plusligi zespół AZS-u Częstochowa gościł na swoim boisku Asseco Resovię Rzeszów. Faworyzowaną drużyną przed tym spotkaniem byli goście, którzy przed rozpoczęciem kolejki zajmowali 3. lokatę w ligowej tabeli. Ci nie zawiedli swoich fanów wygrywając spotkanie w trzech setach.


Pierwszy set bardzo długo był wyrównany i o jego losie przesądziła końcówka w której lepsi byli przyjezdni. W drugiej i trzeciej partii przewaga rzeszowian była bardziej widoczna. Bardzo ważnym ich atutem była zagrywka. Częstochowianie oddali więcej punktów rywalowi niż goście, co przełożyło się na wynik zwłaszcza w dwóch ostatnich odsłonach meczu. Podopieczni Andrzeja Kowala cieszyli się z szybko zdobytych trzech punktów. 

AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów  0:3  (23:25; 18:25; 21:25)

MVP: Marko Ivovic

Składy:

AZS Częstochowa: Kowalski T., Moroz, Szalacha, Adamajtis, Buniak, Szymura, Kowalski A. (libero) oraz Polański, Janus, Szlubowski

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Lemański, Perrin, Ivovic, Schoeps, Drzyzga, Wojtaszek (libero) oraz Możdżonek, Dryja, Winters

 

informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz