#PlusligoweBatalie: Espadon Szczecin pokonuje Łuczniczkę Bydgoszcz!

 

Pierwsze sportowe zwycięstwo beniaminka ze Szczecina! Po pięciosetowej walce podopieczni trenera Simojlowićia 3:2 pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz.


Pierwsza partia to dominacja gości, siatkarze z Bydgoszczy już od pierwszych akcji prezentowali doskonałą formę. Drugi set był odrodzeniem gospodarzy, szczecinianie pokonali w nim przeciwnika do 21. Trzecia odsłona tego pojedynku to świetna gra przyjezdnych z Bartoszem Fiipiakiem na czele, bydgoszczanie zwyciężając w niej 25:16 objęli prowadzenie w całym meczu. W czwartym secie szkoleniowiec gospodarzy zrobił zmianę na pozycji libero, a niesieni dopingiem kibiców we własnej hali zawodnicy Espadonu powrócili do formy z drugiej partii i tym samym doprowadzili do konieczności rozegrania tie-breaka. W piątą partię zdecydowanie lepiej weszli siatkarze beniaminka, którzy dzięki utrzymaniu wypracowanej na początku seta przewagi mogli ostatecznie cieszyć się ze swojego pierwszego, historycznego zwycięstwa na plusligowych parkietach.

Espadon Szczecin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 25:14, 15:12)

MVP: Janusz Gałązka

Espadon Szczecin: Sladecek, Ruciak, Borovnjak, Gałązka, Perłowski, Kluth, Murek (libero) oraz Petković, Wika, Wołosz, Mihułka (libero)

Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Katić, Yudin, Nowakowski, Sacharewicz, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Sieńko, Gromadowski

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD) 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz