#PlusligoweBatalie: Drugi triumf będzińskich Tygrysów!

Siatkarze MKS-u Będzin odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W środę pokonali Jastrzębski Węgiel, a w sobotę ich wyższość musiał uznać GKS Katowice. Najlepiej punktującym zawodnikiem pojedynku będzińsko-katowickiego był Rafael Araujo Rodrigues, który został wyróżniony i nagrodzony statuetką MVP.

Pierwsza partia sobotniego meczu była bardzo wyrównana, ale minimalna przewaga od samego początku zarysowywała się po stronie gospodarzy, którzy zdołali  postawić kropkę nad „i”, wygrywając 25:22. Drugi set zakończył się takim samym wynikiem, ale tym razem na korzyść przyjezdnych. Mniej więcej w połowie drugiego aktu podopieczni trenera Piotra Gruszki wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które utrzymali już do końca. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli katowiczanie, ale będzinianie błyskawicznie doprowadzili do remisu i na chwilę przejęli inicjatywę. Dalsza część tej partii przebiegała w formie walki punkt za punkt. Jednak końcówka należała do Tygrysów. Miejscowa ekipa poszła za ciosem i w bardzo dobrym stylu otworzyła czwartego seta. Siatkarze MKS-u dyktowali warunki gry. Goście nie byli w stanie ich powstrzymać. Będzinianie sfinalizowali spotkanie w czwartym akcie.

MKS Będzin – GKS Katowice 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:17)
MVP: Rafael Araujo Rodrigues

MKS Będzin: Waliński, Roberts, Kozub, Ratajczak, Rejno, Araujo, Potera (L) oraz Seif, Peszko, Piotrowski
GKS Katowice: Falaschi, Kapelus, Kalembka, Pietraszko, Van Walle, Sobański, Mariański (L) oraz Stańczak (L), Butryn, Fijałek, Stelmach, Krulicki, Błoński

źródło: informacja własna / fot. Aneta Serafin (VOLLEYWORLD)