#PlusligoweBatalie: W Bełchatowie bez niespodzianki

W dzisiejszym pojedynku PGE Skry Bełchatów kontra Indykpol AZS Olsztyn lepsi okazali się być gospodarze, którzy po czterosetowej walce pokonali olsztyńskich akademików 3:1.

Pierwsza partia to bardzo nierówna gra po obu stronach siatki, zespoły zdobywały punkty seriami, obie drużyny miały piłki setowe, jednak to olsztynianie więcej szczęścia w końcówce i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie tego spotkania. Pierwsza połowa drugiej partii to lepsza gra przyjezdnych, z czasem gospodarze jednak dogonili wynik i dzięki skutecznej grze doprowadzili do remisu. Trzecia odsłona tego pojedynku to od początku dominacja Skry, bełchatowianie zwyciężyli w niej do 13 i tym samym objęli prowadzenie w meczu. Czwarty set był kontynuacją poprzedniego, prowadzeni przez Artura Szalpuka siatkarze PGE Skry już do końca utrzymali wypracowaną na początku przewagę i dość pewnie zwyciężyli w nim do 21.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn  3:1 (25:27, 25:22, 25:13, 25:21)

MVP: Artur Szalpuk

Składy zespołów:

PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Wlazły, Lisinac, Kłos, Bednorz, Szalpuk, Piechocki (libero) oraz Penczew, Kurek

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Bosinkwel, Makowski, Palacios, Buchowski, Kochanowski

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)