#PlusligoweBatalie: Będzińskie Tygrysy wyszarpały dwa punkty!

 

Pojedynek częstochowsko-będziński został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku. Dwa punkty wywalczyli podopieczni trenera Stelio DeRocco, jednym oczkiem musieli zadowolić się akademicy. Statuetka MVP trafiła do Marcina Walińskiego. 

Premierową odsłonę starcia częstochowsko-będzińskiego nieco lepiej rozpoczęli gospodarze (5:3), ale przyjezdni błyskawicznie doprowadzili do remisu (5:5). W dalszej części pierwszego aktu przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie będzinian (6:8, 8:11). Jednak mniej więcej w połowie inauguracyjnego seta inicjatywę znowu przejęła ekipa spod Jasnej Góry (13:13, 19:16). Końcówka należała do częstochowskich akademików (25:19). Druga partia była rozgrywana pod dyktando będzińskich Tygrysów. Zespół prowadzony przez trenera Stelio DeRocco był konsekwetny w swoich boiskowych poczynaniach. Miejscowi siatkarze popełniali proste błędy, które dodatkowo uniemożliwiały im nawiązanie wyrównanej walki z dobrze spisującymi się rywalami. Atutem gości była gra blokiem. Odsłona padła pewnym łupem Zagłębiaków (18:25). Trzeci set był zdecydowanie najbardziej zacięty i emocjonujący. Drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Rywalizacja w końcówce tego aktu była wspaniała! W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni (32:34). Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza nie mieli nic do stracenia, więc postawili wszystko na jedną kartę. W bardzo dobrym stylu otworzyli czwartą odsłonę. Szybko wypracowali trzypunktową przewagę (3:0, 8:5), a później zaczęli umacniać się jeszcze bardziej (14:8, 19:12). Będzinianie nie byli w stanie odrobić tych strat. Partia zakończyła się zwycięstwem częstochowian (25:18). Tie-break'a znakomicie rozpoczęły będzińskie Tygrysy (0:3, 1:6). Pięciopunktowa przewaga, którą osiągnęły na początku seta, pozwoliła im na swobodniejszą grę w dalszej jego części. Goście byli nie do zatrzymania i pewnie zmierzali w stronę triumfu w sobotnim spotkaniu (10:15).

AZS Częstochowa – MKS Będzin 2:3 (25:19, 18:25, 32:34, 25:18, 10:15)
MVP: Marcin Waliński

Składy:
AZS Częstochowa: Kowalski T., Szymura, Szalacha, Adamajtis, Moroz, Buniak, Kowalski A. (L) oraz Polański, Grebeniuk, Buczek, Wawrzyńczyk, Janus
MKS Będzin: Kozub, Araujo, Roberts, Waliński, Ratajczak, Rejno, Potera (L) oraz Przybyła, Seif, Peszko, Piotrowski, Woch

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz