#PlusligoweBatalie: Jastrzębianie zwyciężają w tie-break’u!

W ramach 10. kolejki spotkań Plusligi Jastrzębski Węgiel podejmował na własnym boisku LOTOS Trefl Gdańsk. Ci kibice, którzy oczekiwali długiego pięciosetowego pojedynku nie zawiedli się. Pojedynek pełen dramaturgii wygrali gospodarze.

Dwa pierwsze sety dość szybko padły łupem jastrzębian. W trzeciej partii wydawało się, że wszystko zmierza ku wygragnej gospodarzy w trzech setach. Ci jednak rozprężyli się, a gdańszczanie wykorzystali sytuację i tą odsłonę meczu zapisali na swoje konto. Czwarty set był bardzo zacięty, a w koncówce lepsi okazali się goście. W tie-break'u emocji także nie brakowało. Ostateczni zwyciężali jastrzębianie odnosząc kolejne zwycięstwo w Pluslidze.

Jastrzębski Węgiel – LOTOS Trefl Gdańsk 3:2  (25:21; 25:20; 23:25; 22:25; 15:13)

MVP: Hidalgo Oliva Salvador

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kosok, Boruch, Touzinksky, Kampa, Hildago Oliva, Popiwczak (libero) oraz Sobala, Ernastowicz, Derocco

LOTOS Trefl Gdańsk: Pietruczek, Schulz, Pashytskyy, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek (libero) oraz Grzyb, Romać, Stępień, Majcherski (libero)