#PlusLiga: Stocznia Szczecin zanotowała kolejne zwycięstwo w tym sezonie

W ostatnim meczu 8. kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin zmierzyła się z radomskim zespołem Czarnych. Pomimo zaciętej walki radomskiego zespołu lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali spotkanie 3:1.

Siatkarze ze Stoczni mecz otworzyli z wysokiego "C" i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z zapasem, aż czterech punktów (8:6). Po powrocie na boisko gra szczecińskiego zespołu się napędzała i po dwóch kapitalnych zagrywkach Nicholasa Hoag'a prowadzili 18:10. Tak wysokiego prowadzenia gospodarze nie wypuścili z rąk do końca i as serwisowy Bartosza Kurka zakończył pierwszą partię  wynikiem 25:16. Druga odsłona spotkania przysporzyła kibicom znacznie więcej emocji bowiem od stanu 9:9 na boisku toczyła się twarda gra o każdą piłkę. O ostatnim puknkcie zadecydować musiał challenge, gdy okazało się, że Hoag zaatakował po bloku set zakończył się wynikiem 25:23 do Stoczni. Trzecia partia wydawała się być już tylko formalnością dla podopiecznych Michała Gogola, którzy w szybkim czasie uzyskali wysoką przewagę (8:4, 12:7, 14:11) jednakże przez błędy własne, a także dobrą grę gości po ataku Pajenka na tablicy pojawił się pat 19:19.  Radomianie już do końca zagrali twardo i to oni trumfowali 25:22. Czwarta i jak się później okazało ostatnia odsłona meczu była odzwierciedleniem drugiej. Już od początku obydwa zespoły zacięcie walczyły o każdą piłkę, a na tablicy co rusz pojawiał się remis (5:5, 12:12, 20:20), jednak pomimo dobrej gry Wojskowi znów musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy po sprytnym zagraniu Kurka cieszyli się ze zwycięstwa 25:23.

Stocznia Szczecin – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:16, 25:23, 22:25, 25:23)

MVP: Bartosz Kurek