#PlusLiga: Siatkarskich emocji ciąg dalszy!

 

Emocje nie zdążyły jeszcze opaść po pierwszej kolejce, a już za kilka godzin po raz kolejny na parkietach będziemy mogli obserwować wszystkie drużyny. Kto tym razem okaże się lepszy? Czy 2. kolejka przyniesie niespodzianki?

Niewątpliwym hitem kolejki będzie mecz Stoczni Szczecin, która podejmować będzie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W minioną niedzielę gospodarze z powodu awarii nie rozegrali swojego spotkania, choć Netto Arena wypełniona była po brzegi. Dlatego też to właśnie dzisiejszym pojedynkiem zainaugurują swoje zmagania w tym sezonie. Tak więc przed drugą kolejką wielką niewiadomą jest, na co stać ten zespół. Ekipa z Opolszczyzny natomiast rozpoczęła sezon zgodnie z planem – od zwycięstwa 3:1 w spotkaniu wyjazdowym. Czy doświadczona drużyna ZAKSY będzie w stanie pokonać gwiazdorską obsadę Stoczni?

17.10 (środa) godz. 18.00: Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle


Ciekawie również zapowiada się spotkanie PGE Skry Bełchatów z MKS-em Będzin. Swoich premierowych meczów żadna z drużyn nie może zaliczyć do udanych. Gospodarze zaskakująco przegrali po tie-breaku swój pojedynek z bydgoszczanami. Natomiast ekipa z Będzina w poprzednim meczu musiała uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nie był to jednak jednostronny pojedynek w wykonaniu podopiecznych Gido Vermekena, dzięki czemu możemy być pewni, że będą walczyć do końca. Kto zatem wygra?

17.10 (środa) godz. 17.00: PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin


Jako kolejni na ligowe parkiety wybiegną zawodnicy Cuprum Lubin oraz Chemika Bydgoszcz. Pierwsze spotkanie miedziowych nie należało do udanych, jednak pamiętać trzeba iż lubinianom zawsze lepiej gra się we własnej hali. Siatkarze z Bydgoszczy natomiast nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek przed tym pojedynkiem, bowiem swój mecz, zakończony zwycięstwem nad Mistrzem Polski, rozgrywali w poniedziałek. Czy i w dzisiejszym spotkaniu zawodnikom Chemika uda się wygrać?

17.10 (środa) godz. 18.00: Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz


Z kolei w Zawierciu miejscowi siatkarze podejmą zawodników z Jastrzębia-Zdroju. Obie drużyny mają na swoim koncie zwycięskie pojedynki. Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Cerrad Czarnych Radom, dzięki czemu po pierwszej kolejce objął fotel lidera. Natomiast Jurajscy Rycerze wygrali po pięciosetowym boju z rzeszowskim zespołem. Kto dozna pierwszej porażki?

17.10 (środa) godz. 18.00: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel


Z kolei w olsztyńskiej hali Urania tamtejszy AZS zmierzy się z drużyną z Radomia. Zarówno jedna, jak i druga ekipa nie miała łatwego początku, notując po porażce w 1. kolejce. Dlatego jednego możemy być pewni – w dzisiejszym meczu nie zabraknie emocji i walki o każdą piłę z obu stron. Kogo będzie stać na pierwsze ligowe punkty, a kto ponownie będzie musiał poczuć smak przegranej?

17.10 (środa)  godz. 18:00 Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom


Natomiast w Gdańsku po dwóch stronach siatki spotkają się miejscowy Trefl i GKS Katowice. Dla "Gdańskich Lwów" będzie to pierwszy pojedynek, bowiem z przyczyn technicznych nie doszło do rozstrzygnięcia meczu w Szczecinie. Nie do końca więc możemy określić, co zaprezentują w tym spotkaniu gospodarze. Z kolei podopieczni Piotra Gruszki mają na swoim koncie pewne zwycięstwo nad olsztynianami w swoim pierwszym meczu. Kto w tym pojedynku okaże się lepszy?

17.10 (środa) godz. 18:30  Trefl Gdańsk – GKS Katowice


Kolejkę zakończy spotkanie w Rzeszowie, gdzie tamtejsza Resovia podejmować będzie drużynę ze stolicy. W premierowym pojedynku podopieczni Andrzeja Kowala musieli uznać wyższość rywali z Zawiercia. Natomiast ekipa Stephane'a Antigi zanotowała w miniony weekend zwycięstwo po trzysetowym pojedynku z lubinianami. W tym spotkaniu na pewno nie zabraknie emocji, jednak czy o wygranej będzie musiał zadecydować tie-break? Kto będzie górą w tej rywalizacji?

17.10 (środa) godz. 20:30 Asseco Resovia Rzeszów – Onico Warszawa

 

Na wszystkie te pytania odpowiedzi poznamy już dziś.

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Tymków

Agnieszka Tymków

Pochodzę z Nysy. Moją największą pasją jest siatkówka, która trwa od ponad 10 lat. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się przede wszystkim 1 Ligą Mężczyzn, która jest niezwykle interesująca.