#PlusLiga: Komplet punktów zostaje w Warszawie

W trzeciej kolecje PlusLigi Onico Warszawa podejmowała u siebie Aluron Warta Zawiercie. Warszawiacy pomimo kłopotów w trzeciej partii rozprawili się z Jurajskim Rycerzami i zapisali na swoje konto kolejne trzy punkty. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został Rafael Araujo.

Już od początku spotkania gospodarze wypracowali sobie dwupunktową przewagę i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:6. Po powrocie na boisko gra warszawskiego zespołu się napędzała i po ataku Bartosza Kwolka prowadzili, aż 14:8. Pomimo przerw na rządanie trenera Lebedewa Jurajscy Rycerze nie byli wstanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. As serwisowy Vigrassa zakończył pierwszą partię wynikiem 25:17. Początek drugiego seta to również prowadzenie gospodarzy (4:2). Jednakże po ataku Grzegorza Boćka, Zawiercianom udało się doprowadzić do remisu 9:9. Mimo to Warszawiacy, dzięki świetnemu blokowi znów odskoczyli na dwa punkty 13:11. W dalszej części meczu skutecznie powiększali swoją przewagę, która doprowadziła ich do zwycięstwa  po ataku Araujo 25:21. Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki obydwu zespołów (2:2, 4:4, 6:6). Po błędzie Semeniuka gospodarze na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:6. Po powrocie na boisko przewaga podopiecznych Stephana Antigi wzrosła do trzech puntów 13:10. Jurajscy Rycerze nie złożyli jednak broni i skutecznie zaczęli odrabiać straty. 8 punktowa seria pod koniec seta zapewniła im wygraną 25:20. Czwartą część meczu Zawiercianie zaczęli od prowadzienia, które skutecznie utrzymywali. Jednakże dzięki świetnym zagrywką Wiese gospodarze doprowadzili do wyrównania 12:12. Przez kilkanaście minut na boisku toczyła się wyrównana walka, a na tablicy co chwilę widniał remis. Punkt bezpośrendnio z zagrywki zdobył Bartosz Kwolek i było już 19:17. Przez błędy miejscowej drużyny i asa serwisowego Grzegorza Boćka Warta Zawiercie doprowadziła do wyniku 22:23. Ostatecznie jednak ta partia z wynikiem 25:23 jak i całe spotkanie padło łupem Onico Warszawy.

Onico Warszawa – Aluron Virtu  Warta Zawiercie 3:1 (25:17, 25:21, 20:25, 25:23)

MVP: Rafael Araujo