#PlusLiga: Hit kolejki w Jastrzębiu. Emocje również w innych spotkaniach.

 

PlusLiga nie zwalnia tempa, już jutro rozpoczyna się 5. kolejka. Nie zabraknie w niej emocjonujących spotkań. Hitem kolejki będzie pojedynek w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie tamtejsza drużyna podejmować będzie PGE Skrę Bełchatów.

 

Jako pierwsi na parkiety PlusLigi wybiegną zawodnicy olsztyńskiego AZS-u, którzy podejmować będą lidera z Kędzierzyna-Koźla. Faworytem spotkania na pewno będzie drużyna ZAKSY, która jak dotąd nie przegrała żadnego spotkania, dzięki czemu jest ona niekwestionowanym liderem tabeli. Inaczej natomiast jest z gospodarzami, którzy jak na razie mają zmienne szczęście. Wczoraj zespół Roberto Santilli rozegrał bardzo ciężkie spotkanie w Elblągu, gdzie po pięciu setach musiał uznać wyższość Trefla Gdańsk. Czy siatkarze z Olsztyna sprawią niespodziankę?

2.10 (piątek) godz. 20:30 Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sporo emocji czeka kibiców w Rzeszowie, gdzie Resovia podejmować będzie MKS Będzin. To będzie tak zwany mecz za "sześć punktów", obie drużyny na obecną chwilę  znajdują się na dole tabeli. Po czterech kolejka zarząd rzeszowskiego klubu podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera – Andrzeja Kowala zastąpi od tego meczu Gheorghe Cretu. MKS Będzin też nie ma udanego sezonu, na obecną chwilę mają zaledwie jedno oczko, które zdobyli w ostatnim spotkaniu z Jastrzębskim Węglem.  Kto zapisze na swoim koncie pierwsze zwycięstwo i jak w debiutanckim spotkaniu poradzi sobie nowy trener Rzeszowa?

3.10 (sobota) godz. 17:30 ASSECO Resovia Rzeszów – MKS Będzin

Ciekawie zapowiada się również spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a PGE Skrą Bełchatów. Na papierze zdecydowanym faworytem przed spotkaniem zapowiada się Skra, jednak jak już pokazała liga, nikt nie może być pewien żadnego spotkania. W ostatnim meczu dość niespodziewanie zawodnicy Bełchatowa musieli uznać wyższość zespołu z Olsztyna. Natomiast jeśli mowa o drużynie JW mają oni na koncie zwycięstwo, po bardzo ciężkim spotkaniu z Będzinem. Oba zespoły w ligowej tabeli dzieli pięć pozycji, jednak jest to zaledwie jeden punkt. Kto zgarnie kolejne cenne punkty i awansuje w ligowej tabeli?

 

3.10 (sobota) godz. 14:45 Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów

Sporo emocji zobaczymy również w Lubinie, gdzie Cuprum podejmować będzie Stocznie Szczecin. W ostatnich dniach sporo było na temat zespołu ze Szczecina, jednak nie ze względów sportowych a domniemanych problemów finansowych. Klub wydał oświadczenie, iż  sytuacja nie ma miejsca. Jeśli mowa o Stoczni sportowo, są oni w coraz lepszej formie, dzięki czemu pną się w ligowej tabeli. Cuprum natomiast na za sobą pierwszą wygraną w lidze, wygrali oni wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice. Czy Miedziowi będą w stanie powstrzymać rozpędzający się okręt ze Szczecina? 

3.10 (sobota) godz. 20:30 Cupreum Lubin – KPS Stocznia Szczecin

Niedzielne popołudnie kibice będą mogli spędzić na oglądaniu pojedynku pomiędzy Wartą Zawiercie a Czarnymi Radom. To będzie bardzo ciekawe spotkanie, drużyna gospodarzy u siebie jest bardzo walecznym zespołem. Natomiast jeśli mowa o podopiecznych Roberta Prygla po dość nieudanej inauguracji sezonu, idzie im coraz lepiej. W ostatniej kolejce wygrali oni derby Mazowsza. Faworytem spotkania będzie drużyna Radomia, czy uda im się wywieść cenne punkty z trudnego terenu?

4.10 (niedziele) godz. 14:45 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom

Kolejkę zakończy spotkanie w Gdańsku, gdzie Trefl podejmować będzie Chemik Bydgoszcz. Obie drużyny zajmują miejsca obok siebie. Gospodarze mają za sobą bardzo trudne spotkanie w Elblągu, gdzie w ramach szóstej kolejki podejmowali oni akademików z Olsztyna. Bydgoszcz po bardzo udanym początku sezonu złapała zadyszkę i w ostatnim spotkaniu uległa zawodnikom Zawiercia. Kto w tym spotkaniu będzie górą?

4.10 (niedziela) godz. 17:30 Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz

 

Spotkanie Onico Warszawa z GKS-em Katowice zostało przełożone na 3 grudnia.

 

 źródło: informacja własna/ fot. Natalia Miłek (volleyworld)

 

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Tymków

Agnieszka Tymków

Pochodzę z Nysy. Moją największą pasją jest siatkówka, która trwa od ponad 10 lat. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się przede wszystkim 1 Ligą Mężczyzn, która jest niezwykle interesująca.