#PlusLiga: Jastrzębianie triumfują! Rzeszowianie z kolejną porażką

Po zakończeniu Klubowych Mistrzostw Świata, Asseco Resovia Rzeszów spotkała się z drużyną Jastrzębskiego Węgla. W ostatnim pojedynku zespół Ferdinando De Giorgiego odniósł porażkę z Chemikiem Bydgoszcz, a rzeszowianie ulegli drużynie z Olsztyna. Na zwycięską ściężkę powrócili zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju, którzy pokonali rzeszowskich siatkarzy w czterech setach.

Na początku pierwszego seta lepiej radzili sobie gospodarze, którzy dzięki skutecznym kontrom i zagrywce wypracowali czteropunktową przewagę (10:6). Rzeszowianie mieli duże problemy ze skończeniem swojego ataku, co wykorzystali jastrzębianie i powiększyli swoje prowadzenie nad rywalem (16:11). Czwarta drużyna KMŚ zaczęła odrabiać straty i w końcówce pierwszej partii po autowym ataku Dawida Konarskiego, doprowadziła do remisu (20:20). Jastrzębianie szybko jednak uzyskali dwa "oczka" więcej od drużyny gości i zakończyli tę odsłonę na swoją korzyść (25:23). Drugiego seta dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie dwa punkty przewagi, jednak podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego doprowadzili do wyrównania (12:12). Od tego momentu oba zespoły prowadziły równą i zaciętą rywalizację. Blok Bartłomieja Lemańskiego dał rzeszowianom dwa "oczka" przewagi w samej końcówce drugiej partii (24:22). Ekipa z Jastrzębia-Zdroju także zaprezentowała skuteczny blok i o zwycięstwie w tym secie musiała zadecydować gra na przewagi. Ostatecznie górą byli siatkarze z Rzeszowa (29:27). Po wygraniu drugiej partii, rzeszowianie kontynuowali swoją dobrą grę i bardzo szybko uzyskali cztery punkty przewagi (10:6). Passa skutecznych akcji po stronie zespołu Pomarańczowych, sprawiła, że gospodarze odrobili całą stratę do rywala, a także wyszli na prowadzenie (11:10). Siedmiopunktowa seria jastrzębian sprawiła, że postawa drużyny Asseco Resovii Rzeszów uległa zmianie i wkrótce to ekipa szkoleniowca De Giorgiego wygrywała 21:16. Podopieczni Gheorghe'a Cretu mieli duże problemy w przyjęciu zagrywki co tylko powiększało przewagę gospodarzy. Jastrzębski Węgiel zwyciężył 25:18. Jastrzębianie zainaugurowali czwartego seta od serii, w której z bardzo dobrej strony w polu zagrywki pokazał się Julien Lyneel (4:0). Rzeszowianie próbowali odrabiać straty, jednak ich własne błędy, utrudniały im to (8:6). W składzie klubu z Jastrzębia-Zdroju bardzo dobrą zmianę wykonał Jakub Bucki, który zastąpił na boisku Dawida Konarskiego. Atakujący prezentował dużą skuteczność gry (16:14). W końcowej części seta Asseco Resovia Rzeszów doprowadziła do remisu 20:20. Taki wynik nie widniał na tablicy jednak długo, bloki Piotra Haina na Jakubie Jaroszu dały drużynie gospodarzy czteropunktowe prowadzenie (24:20). Pomarańczowi zwyciężyli 25:21.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 27:29, 25:18, 25:21)
MVP: Julien Lyneel

Składy drużyn:

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Kosok, Kampa, Lyneel, Konarski, Hain, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki
Asseco Resovia Rzeszów: Rossard, Możdżonek, Lemański, Shoji, Mika, Jarosz, Perry (libero) oraz Czyrek (libero), Dryja