Nicolas Uriarte: Ta decyzja była dla mnie bardzo trudna

UriarteReprezentacja Argentyny na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, poradziła sobie bardzo dobrze. Wygrała grupę i awansowała do ćwierćfinału. W kadrze zabrakło jednak Nicolasa Uriarte, który pomimo powołania od trenera Julio Velasco, zrezygnował z występów w argentyńskich barwach. Teraz rozgrywający tłumaczy swoją decyzję.

Nicolas Uriarte, który ostatnie trzy sezony ligowe spędził w PGE Skrze Bełchatów, zawsze także reprezentował barwy reprezentacji Argentyny. Przed najważniejszą imprezą, czyli Igrzyskami Olimpijskimi postanowił jednak opuścić swoją kadrę narodową. Przyczyna decyzji Argentyńczyka nie była znana, jednak jak zapewnia rozgrywający było mu ją bardzo trudno podjąć.

„Jak każdy sportowiec, moim marzeniem jest zagrać na Igrzyskach Olimpijskich. W związku z tym, decyzja o opuszczeniu drużyny narodowej była dla mnie bardzo trudna. Kosztowało mnie to wiele nieprzespanych nocy. Jednak po dłuższej analizie wszystkich za i przeciw, postanowiłem odejść. To było najlepsze rozwiązanie dla mnie i dla zespołu” – powiedział Nicolas Uriarte.

Siatkarz bełchatowskiej Skry odrzuca wszystkie doniesienia, jakoby przyczyną jego odejścia miałaby być rywalizacja z drugim rozgrywającym Argentyny, Luciano De Cecco. Argentyński zawodnik zaznacza, że powodów jego decyzji było wiele.

„Nie miałem żadnych problemów z tym, że byłem rezerwowym, a Luciano „szóstkowym” graczem. Ponadto był także Damien Gonzalez, który jest również bardzo dobrym graczem i bez żadnych wątpliwości mógł mnie zastąpić. Powody mojej decyzji o opuszczeniu zespołu są różne i nie chcę wchodzić w szczegóły …” – dodał rozgrywający zespołu z Bełchatowa.

Źródło: worldofvolley.com / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz