#MŚ2018: Sytuacja w grupach po 1. dniu trzeciej rundy – które drużyny są bliżej awansu?

 

Za nami pierwszy dzień rywalizacji o strefę medalową. W grupie I zmierzyły się ze sobą Brazylia i Rosja, natomiast w grupie J – Włochy i Serbia. Jak wyglądają tabele po pierwszych meczach? Która z drużyn zrobiła krok w kierunku awansu do najważniejszych spotkań turnieju?

GRUPA I
LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Brazylia 🇧🇷 1 (1) 2 3 2 106 107
2. Rosja 🇷🇺 1 (0) 1 2 3 107 106
3. Stany Zjednoczone 🇺🇸  0 (0) 0 0 0 0 0

Pierwszego dnia Brazylijczycy podzielili się punktami z Rosjanami. W czwartek Canarinhos pauzują w zmaganiach, Rosja natomiast rozegra swój drugi mecz trzeciej rundy. Rywalem Sbornej będzie reprezentacja USA. Ewentualne zwycięstwo Amerykanów zamknie drogę ekipy Siergieja Szlapnikowa do gry o medale. Zwycięstwo Brazylii natomiast zagwarantuje mistrzom olimpijskim awans do półfinałów z pierwszego miejsca.

GRUPA J
LP.
DRUŻYNA
MECZE
(zwycięstwa)
PUNKTY
SETY
MAŁE PUNKTY
wygrane
przegrane
zdobyte
stracone
1. Serbia 🇷🇸 1 (1) 3 3 0 75 53
2. Włochy 🇮🇹 1 (0) 0 0 3 53 75
3. Polska 🇵🇱 0 (0) 0 0 0 0 0

Zaskakująco miażdżąca wygrana Serbów nad Włochami sprawia, że gospodarze mają powody do niepokoju. Jutrzejszy mecz Polaków z podopiecznymi Nikoli Grbicia może już wyłonić zespół awansujący do dalszych rozgrywek. W przypadku wygranej Serbów – zajmą pierwsze miejsce w grupie. Jednak w sytuacji, gdy w czwartkowym pojedynku zwyciężą biało-czerwoni, to Włosi ostatecznie mogą pożegnać się z walką o medale.

źródło: informacja własna / italy-bulgaria2018.fivb.com – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)