#MŚ2018: Słowenia wygrywa tie-break’a! Włosi pokonują Argentynę

Piątego dnia zmagań na siatkarskich Mistrzostwach Świata ciężki pojedynek stoczyły ze sobą reprezentacje Słowenii oraz Belgii. Choć Czerwone Smoki prowadziły już 2:0 to ostatecznie musiały uznać wyższość Słoweńców, którzy zwyciężyli 3:2. W spotkaniu Argentyna – Włochy to gospodarze byli stawiani w roli faworyta. Plavi wywiązali się z zadania, lecz nie obyło się bez przeszkód.

Z piekła do nieba czyli fantastyczna wygrana Słowenii

Już od początku spotkania trwała zacięta walka. Choć podopieczni trenera Andrei Gianniego walczyli zaciekle finalnie musieli uznać wyższość Czerwonych Smoków (25:22). Sytuacja powtórzyła się również w partii drugiej, gdzie Belgowie pokonali Słoweńców 25:21. W secie trzecim po zmianach, których dokonał Andrea Gianni, jego zespół odrodził się w kapitalny sposób. Ekipa z Bałkanów, dzięki atakom Sketa i fantastycznegemu rozegraniu Gregora Roperta zwyciężyła 25:19. Belgowie pomimo przegranej nie zrezygnowali z boju o zwycięstwo i twardo walczyli o każdą piłkę. Jednak w tym secie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Słowenii, która tym samym doprowadziła do tie-break'a. W ostatniej odsłonie zespoły zafundowały kibicom prawdziwy horror, z którego zwycięsko wyszli podopieczni trenera Gianniego.

SŁOWENIA – BELGIA 3:2 (22:25, 21:25, 25:19, 25:23, 15:13)

Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Gasparini, Vincic, Urnaut, Cebulj, Kovacic (L) oraz Stern, Sket, Stalekar
Belgia: Van Der Dries, Deroo, D'Hulst, Verhees, Van De Voorde, Rousseaux, Stuer (L) oraz Tuerlickx, Lecat, Klinkenberg

Pojedynek włosko – argentyński korzystniejszy dla Włochów

W swoim trzecim spotkaniu na mistrzostwach świata Włosi zmierzyli się z Argentyną. Choć faworyci tego spotkania wywiązali się z zadania i pokonali Agrentyńczyków to nie obyło się bez problemów. Sporym zaskoczeniem okazała się początkowa faza meczu, gdzie podopieczni trenera Julio Velasco walczyli równo, a po pewnym czasie wysunęli się na prowadzenie 17:14. Przewagę tą utrzymali do końca i zwycięzyli 25:22. Jednakże Plavi w partii drugiej wrócili odmienieni, odzyskali swój rytm gry i pokonali Argentyńczyków 25:15. Choć Włosi utrzymali poziom z porzedniego seta tym razem ekipa z Ameryki Południowej postawiła się rywalom. Pomiomo zaciętej walki Argentyny znów ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze (25:23). Wiele emocji przysporzyła kibicom ostatnia odsłona spotkania. Pomimo wysokiego prowadzenia Włochów przez całego seta, podopieczni Julio Velasco zdołali doprowadzić do remisu w samej końcówce (23:23). Ostatecznie partię roztrzygnęła gra na przewagi wynikiem 28:26 na korzyść reprezentacji Włoch.

WŁOCHY – ARGENTYNA 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 28:26)

Włochy: Juantorena, Giannelli, Mazzone, Zaytsev, Lanza, Anzani, Colaci (L) oraz Candellaro, Baranowicz, Nelli
Argentyna: Cavanna, Poglajen, Conte, Loser, Sole, Lima, Gonzalez A. (L), Fernandez (L) oraz Zanotti, Gonzalez J., Crer, De Cecco, Lopez, Ramos