#MŚ2018: Polacy zdeklasowali Portoryko! Iran oddał Bułgarii tylko jednego seta

Czwartek w grupie D upłynął pod znakiem pojedynku Polski z reprezentacją Portoryko, a także Bułgarów z Iranem. Biało-czerwoni zaprezentowali bardzo dobrą grę i bez żadnych problemów pokonali w trzech setach Portorykańczyków. Również w drugim meczu obyło się bez podziału punktów.

Bardzo pewna wygrana reprezentacji Polski

Biało-czerwoni bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Portorykańczykami. Polacy sprawili problemy rywalowi swoją zagrywką i tuż przed zejściem na pierwszą przerwę techniczną, objęli trzypunktowe prowadzenie. Gracze z Portoryko zaczęli popełniać sporo błędów, które skutecznie wykorzystali podopieczni trenera Vitala Heynena (15:8). Bardzo dobra gra polskich siatkarzy na środku siatki, pozwoliła im w decydującej fazie seta powiększyć swoją przewagę nad przeciwnikiem do dziesięciu "oczek". Ostatecznie biało-czerwoni utrzymali koncentrację do końca i pewnie zwyciężyli w inauguracyjnej partii. W drugiej odsłonie kadra Portoryko także nie ustrzegła się błędów w ataku jak i przyjęciu. To spowodowało, że Polacy mogli swobodnie budować swoją przewagę nad przeciwną drużyną (16:7). Szkoleniowiec polskiej ekipy dużo rotował składem, jednak to w żaden sposób nie przeszkodziło zawodnikom w pokonaniu rywala. Pierwsze akcje trzeciego seta były dość wyrównane, jednak zespół z Polski szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę nad Portorykańczykami. Choć w tej partii podopieczni Camerona Oswalda walczyli o każdą piłkę i próbowali zbliżyć się do Polaków, to jednak biało-czerwoni okazali się znacznie lepsi w tej odsłonie jak i w całym meczu.

PORTORYKO – POLSKA 0:3 (14:25, 12:25, 15:25)

Portoryko:
Perez, Sanchez, Colon, Torres, Rivera E., Rodriguez, Rivera A. (libero) oraz Goas, Guzman, Lozada, Sierra, Vazquez
Polska: Schulz, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Kochanowski, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Kwolek, Konarski, Drzyzga

Irańczycy oddają Bułgarii tylko seta

Drugi pojedynek w grupie D rozpoczęli lepiej Irańczycy. Podopieczni Igora Kolakovica wypracowali sobie bezpieczną przewagę nad gospodarzami spotkania (15:10). Bułgarzy cały czas popełniali bardzo wiele błędów, co nie pozwalało im odrobić strat. W końcowej części partii bułgarscy zawodnicy sprawili problemy rywalowi swoją zagrywką, jednak to nie wystarczyło aby doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie drużyna Iranu zwyciężyła w inauguracyjnej odsłonie 25:22. Również drugi set nie przebiegał po myśli gospodarzy mistrzostw świata, którzy bardzo szybko stracili kontakt punktowy z Irańczykami. Przede wszystkim bułgarski zespół miał problemy z przyjęciem zagrywki (17:12). Choć drużyna Plamena Konstantinova walczyła w końcówce partii o wyrównanie rywalizacji, to Irańczycy ponownie byli górą. Na początku trzeciej odsłony Bułgarzy zaprezentowali lepszą dyspozycję i dzięki temu to oni zdobyli  trzypunktowe prowadzenie. Jednak kiedy drużyny schodziły na drugą przerwę techniczną, to ekipa z Iranu miała już o dwa "oczka" więcej. W końcowej części seta zespoły nawiązały ze sobą równą walkę i tym razem to Bułgarzy okazali się lepsi. Czwarta odsłona meczu była bardzo wyrównana i zacięta. Podopieczni Igora Kolakovica po drugiej przerwie technicznej wypracowali sobie dwupunktową przewagę, którą następnie jeszcze powiększyli i zwyciężyli ostatecznie w całym meczu.

IRAN – BUŁGARIA 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:19)