#MŚ2018: Początek trzeciej rundy już jutro! Z kim i kiedy zagrają Polacy?

 

Reprezentanci Polski po fantastycznym meczu z Serbią, rzutem na taśmę awansowali do finałowej szóstki Mistrzostw Świata. Zmagania zespołów w ramach trzeciej rundy rozpoczynają się już jutro. Z kim i kiedy zagrają podopieczni Vitala Heynena? Poniżej prezentujemy podział grup wraz z terminarzem spotkań.

Do walki o medale Mistrzostw Świata awansowały następujące zespoły: 
Z grupy E: 🇮🇹 Włochy, 🇷🇺 Rosja
Z grupy F: 🇧🇷 Brazylia
Z grupy G: 🇺🇸 Stany Zjednoczone
Z grupy H: 🇵🇱 Polska, 🇷🇸 Serbia

W trzeciej rundzie Mistrzostw Świata, rozgrywanej w Turynie, rywalizacja rozpoczyna się od nowa. Dotychczasowe zdobycze punktowe resetują się, a wszystkie zespoły, podzielone na dwie grupy, przystępują do rywalizacji z czystym kontem. W poniedziałkowym losowaniu wyłoniono następujące składy grup:
GRUPA I: 🇧🇷 Brazylia, 🇺🇸 Stany Zjednoczone, 🇷🇺 Rosja
GRUPA J: 🇮🇹 Włochy, 🇵🇱 Polska, 🇷🇸 Serbia
Grupa I swoje mecze rozgrywała będzie codziennie o 17:00, natomiast grupa J o 20:30 mecze bez udziału Włochów, natomiast o 21:15 spotkania, w których będą brali udział podopieczni Gianlorenzo Blenginiego. Poniżej prezentujemy terminarz spotkań trzeciej rundy:

26.09 – środa:
17:00 Brazylia – Rosja (grupa I)
21:15 Włochy – Serbia (grupa J)

27.09 – czwartek:
17:00 Stany Zjednoczone – Rosja (grupa I)
20:30 Polska – Serbia (grupa J)

28.09 – piątek:
17:00 Brazylia – Stany Zjednoczone (grupa I)
21:15 Włochy – Polska (grupa J)

Po rozegraniu spotkań w ramach trzeciej rundy, dwie najlepsze reprezentacje każdej z grup awansują do rywalizacji o medale. W sobotę, 29.09 rozegrane zostaną półfinały:
I PÓŁFINAŁ: zwycięzca grupy I – 2. miejsce z grupy J (godz. 17:00)
II PÓŁFINAŁ: zwycięzca grupy J – 2. miejsce z grupy I (godz. 20:30 lub 21:15, jeśli jedną z drużyn będzie reprezentacja Włoch)

Niedziela będzie dniem ostatecznych rozstrzygnięć walki o medale tegorocznych Mistrzostw Świata. Mecz o 3. miejsce rozegrany zostanie o godzinie 17 pomiędzy przegranymi półfinalistami, natomiast finał rozpocznie się o 20:30 lub o 21:15 – w zależności od tego, czy w meczu o tytuł Mistrzów Świata będą brali udział Włosi.

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)