#MŚ2018: Pewne zwycięstwa Rosji i Włoch!

Zmagania w grupie E w drugiej fazie mistrzostw świata rozpoczął pojedynek Holendrów z reprezentacją Rosji. Drużyna Holandii nie przeciwstawiła się rywalowi i to Rosjanie zdobyli komplet punktów. Żadnych problemów w odniesieniu zwycięstwa nie mieli także Włosi w starciu z Finlandią.

Rosjanie z trzema punktami

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Rosji, którzy sprawili problemy Holendrom swoją zagrywką (8:5). Podopieczni Gido Vermeulena nie potrafili odrobić strat do rywala, bowiem z każdą akcją ich skuteczność w ataku zmniejszała się (13:9). Reprezentacja Rosji do swojej dobrej gry dołożyła także blok, przez który przebić nie potrafili się siatkarze z Holandii. Ostatecznie mistrzowie Europy utrzymali koncentrację do końca pierwszego seta i zwyciężyli 25:17. Ponownie na początku partii przeważali Rosjanie, którzy bardzo dobrze prezentowali się w elemencie bloku. Przewagę zespołu Sergeia Shliapnikova podwyższała ich świetna dyspozycja w polu serwisowym (12:8). Kadra Holandii popełniała wiele błędów własnych i nie potrafiła w tym meczu przeciwstawić się rywalowi. Drugą odsłonę wygrali także gracze z Rosji (25:16). Holenderska drużyna rozpoczęła trzeciego seta od dwupunktowego prowadzenia (5:3), jednak kadra Rosji szybko odrobiła tę stratę i uzyskała przewagę. Na drugiej przerwie technicznej Rosjanie wygrywali już 16:10, ale po wznowieniu gry Holendrzy zaczęli prezentować się lepiej i odrobili trzy "oczka" straty. Choć drużyna Gido Vermeulena w końcówce seta zbliżyła się do przeciwnika na jeden punkt, to jednak Rosja zakończyła tą partię bardzo dobrymi zagrywkami i tym samym cały mecz na swoją korzyść (25:21).

HOLANDIA – ROSJA 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)

Holandia:
Van Haarlem, Van Garderen, Horst, Smit, Abdel-Aziz, Parkinson, Sparidans (libero) oraz Dronkers (libero), Ter Maat, Rauwerdink, Keemink, Diefenbacg, Jorna, Dronkers, Koelewij
Rosja: Grankin, Volkov, Muserskiy, Mikhaylov, Kliuka, Kurkaev, Verbov (libero) oraz Volvich, Butko, Poletajew

Pewna wygrana Włochów

Na początku inauguracyjnego seta prowadzili gospodarze, którzy bardzo dobrze radzili sobie w kontratakach (9:6). Finlandia nie zamierzała jednak tak łatwo oddać punktów i odrobiła straty, wychodząc nawet na prowadzenie. Obie drużyny długo grały punkt za punkt, ale w końcówce to Włosi dobrze zaprezentowali się w bloku i ostatecznie zwyciężyli 25:20. Od pierwszych akcji drugiej odsłony przeważali zawodnicy włoscy, którzy dzięki dużej skuteczności mogli wypracować sobie przewagę 6:2. Następnie prowadzenie gospodarzy zwiększało się, ponieważ zagrali oni bardzo skutecznie w bloku, który nie pozwalał rywalom na zakończenie akcji (18:13). W końcówce seta Azzurri popisali się jeszcze asem serwisowym i zakończyli tę partię na swoją korzyść (25:18). Trzeci set był już pokazem siły ze strony Włochów. Drużyna ta szybko zdobyła znaczną przewagę i prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:1. Po stronie Finlandii pojawiły się błędy i brak skuteczności w ataku, a to wykorzystali przeciwnicy. Fińscy zawodnicy nie potrafili przeciwstawić się gospodarzom i ostatecznie podopieczni Gianlorenzo Blenginiego pewnie wygrali tę partię 25:16.

WŁOCHY – FINLANDIA 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)