#MŚ2018: Kubańczycy urywają seta Finlandii, a Bułgaria gładko pokonuje Portoryko

Kolejny dzień zmagań na siatkarskich Mistrzostwach Świata za nami. W polskiej grupie doszło do pojedynku finlandzko-kubańskiego, z którego zwycięsko wyszła reprezentacja Finlandii. Natomiast w drugim meczu komplet punktów zgarnęła dryżyna Bułgarii, która pokonała Portoryko.

Finlandia deklasuje przeciwnika

Piątkowe spotkania w grupie D otworzył mecz Finlandia – Kuba. Już od początku seta na boisku wydać było wyraźnego lidera tego spotkania. Na pierwszej przewie technicznej Finowie prowadzili, aż 8:3. Kubańczycy byli bezradni wobec ich kapitalnej zagrywki. Drużyna z Karaibów zaczęła także popełniać masę błędów, które przełożyły się na niekorzystny dla nich wynik seta (19:25). Druga partia to także pokaz finlandzkiej siły. Drużyna z Europy dominowała na boisku i zwyciężyła takim samym wynikiem jak w poprzedniej odsłonie (25:19). W secie trzecim Kubańczycy przebudzili się z letargu ich gra wyglądała dużo lepiej. Świetna zagrywka i dobre przyjęcie doprowadziły Kubę do zwycięstwa 25:20. Czwarta odsłona spotkania była jedynie formalnością dla Finlandii. Finowie podporządkowali sobie grę na boisku i wysoko wygrali czwartą partię (25:16). Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu znacznie przybliżyło podopiecznych Tuomas'a Sammelvuo do awansu do kolejnej rundy Mistrzostw.

FINLANDIA – KUBA 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:16)

Finlandia:
Tervaportti, Krastins, Sivula, Sinkkonen, Kaurto, Mäkinen S, Kerminen (L) oraz Ronkainen
Kuba: Yant, Concepcion, Gutierrez, Goide, Alonso, Lopez, Garcia oraz Melgarejo, Osoria, Taboada, Leon

Ekspresowa wygrana Bułgarii

W piątkowym meczu to Bułgarzy stawiani byli w roli faworyta. Choć ich gra nie zachwycała, to w secie pierwszym wypełnili swoje zadanie gładko i pokonali Portorykańczyków 25:16. Druga i trzecia partia to wierne odzwierciedlenie początkowej odsłony spotkania. Na boisku było widać różnicę w poziomie gry. Portoryko popełniało szkolne błędy, które wykorzystywali Bułgarzy. Podopieczni Konstantinowa dołożyli kilka punktowych zagrywek i  bez większego problemu wygrali dzisiejszą rywalizację 3:0.

BUŁGARIA – PORTORYKO 3:0 (25:16, 25:18. 25:21)

Bułgaria: Gotsev, Uchikov, Seganov, Bratoev V, Yosifov, Penchev N, Salparov (L) oraz Penchev R, Todorov
Portoryko: Guzman, Perez, Torres, Sanchez, Rodriguez, Colon, Del Valle (L), Cabrera (L) oraz Goas, Nieves, Rivera, Cruz, Vazquez