#MŚ2018: Japonia postraszyła Belgów. Dominikana bez szans w starciu z Włochami

W niedzielę w grupie A na przeciwko siatki stanęły zespoły Japonii i Belgii, a reprezentacja Włoch podjęła drużynę Dominikany. Japończycy bardzo pewnie pokonali zespół Andrei Anastasiego w pierwszej partii, ale kolejne należały już do Belgów. Z kolei gospodarze nie pozwolili Dominikańczykom przekroczyć granicy dwudziestego punktu.

Japonia postraszyła, ale to Belgowie odnoszą zwycięstwo

Od początku inauguracyjnego seta lepszą dyspozycję prezentowali Japończycy (10:7). Przewaga tego zespołu rosła z każdą akcją, bowiem Belgowie mieli wiele problemów ze skutecznością ataku jak i przyjęciem zagrywki (18:12). Jednak największym "pokazem" siły ze strony japońskich zawodników była końcówka pierwszej partii, kiedy to Yuji Nishida pokazał się z bardzo dobrej strony w polu serwisowym (25:14). Po wysoko przegranym secie, Belgowie rozpoczęli drugą odsłonę od kilku "oczek" przewagi, jednak o ich utrzymanie musieli z Japonią mocno walczyć (16:13). Choć rywale próbowali doprowadzić do remisu, to Belgowie zakończyli drugiego seta na swoją korzyść. W trzeciej odsłonie meczu podopieczni trenera Andrei Anastasiego bardzo dobrze radzili sobie w bloku i dzięki temu zbudowali przewagę (11:6). W decydującej fazie seta drużyna Japonii nie zdołała już odrobić znacznych strat punktowych (25:14). W czwartej odsłonie po drugiej przerwie technicznej pomiędzy zespołami zawiązała się wyrównana walka (17:16). Nie trwało to  jednak długo, bowiem w decydujących akcjach znacznie lepiej zaprezentowali się Belgowie, którzy wygrali ostatecznie cały pojedynek.

JAPONIA – BELGIA 1:3 (25:14, 23:25, 14:25, 19:25)

Japonia:
Fujii, Fukuzawa, Yamauchi, Nishida, Ishikawa, Fushimi, Koga (libero) oraz Tsuiki (libero), Otake, Yanagida, Sekita, Asano, Onodera
Belgia: Tuerlinckx, Deroo, Van De Voorde, Valkiers, Rousseaux, Coolman, Stuer (libero) oraz Ribbens (libero), Van Den Dries, D'hulst, Klinkenberg, Verhees

Gospodarze bardzo łatwo pokonują Dominikanę

Włosi pewnie rozpoczęli inauguracyjnego seta w spotkaniu z kadrą Dominikany (9:5). Z czasem przewaga gospodarzy turnieju tylko rosła, bowiem rywale mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki (20:9). Ostatecznie bardzo szybko i pewnie podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zakończyli tą partię na swoją korzyść (25:12). Bardzo dobrze włoscy siatkarze rozpoczęli także rywalizację w odsłonie drugiej, jednak później pojawiła się wyrównana gra pomiędzy zespołami. Choć Włosi odzyskiwali co chwilę swoje dwupunktowe prowadzenie to jednak do stanu 17:16 rywalizacja była zacięta. Skuteczne zagrywki gospodarzy pozwolily im jednak zbudować pewną zaliczkę i wygrać 25:18. Trzeci set to zdecydowany pokaz siły Azzurrich, którzy od początkowych (8:4) do ostatnich akcji tej partii dominowali nad przeciwnikiem w każdym elemencie gry (20:12). Ostatecznie zwyciężając 25:15.

DOMINIKANA – WŁOCHY 0:3 (12:25, 18:25, 15:25)