#MŚ2018: Finlandia o krok od awansu, Bułgarzy z kompletem punktów

Niedzielny wieczór w bułgarskiej Warnie okazał się szczęśliwy dla Finów. Dzięki wygranej Suomi są już o krok od awansu do drugiej fazy mistrzostw świata. Zwycięstwo świętowali także gospodarze turnieju – Bułgarzy, którzy gładko pokonali Kubańczyków i nadal liczą się w walce o fotel lidera w grupie D.

Portorykańczycy z pierwszym punktem na Mistrzostwach Świata

Finowie już od początku spotkania grali twardo i narzucili swój rytm gry, który zmuszał Portorykańczyków do błędów. Choć w drużynie z Karaibów wyróżniał się Maurice Torres to nie wystarczyło i Suomi triumfowali w partii pierwszej 25:19. Odsłona druga to także dobra Skandynawów, jednak Portorykańczycy przebudzili się z letargu i dzięki dobrze dysponowanemu dziś Torresowi zaczęli odrabiać straty. Finowie dopiero w końcówce ustablilizowali swoją grę, która umożliwiła im minimalne zwycięstwo 25:23. Pomimo niekorzystnego wyniku podopieczni Oswalda Camerona nie poddali się i w secie trzecim podjeli walkę z ekipą z Europy. Zacięty bój trwał do końca, a partia zakończyła się na przewagi 29:27 na korzyść Portoryko. Czwarta odsłona meczu była odzwierciedleniem poprzedniej. Walka toczyła się punkt za punkt. Tak jak i poprzednio lepsza okazała się drużyna z Ameryki Poułudniowej, która zwyciężyła 25:21 i tym samym doprowadziła do tie-breaka. W ostatnim secie to Finowie przez cały czas kontrolowalii sytuację, grali skoncentrowani i ostatecznie zwyciężyli 15:10, a całe spotkanie 3:2

PORTORYKO – FINLANDIA 2:3 (19:25, 23:25, 29:27, 25:21, 10:15)

Portoryko: Guzman, Perez, Torres, Sanchez, Rodriguez, Colon, Del Valle (L) oraz Goas, Nieves, Rivera, Cruz
Finlandia: Tervaportti, Krastins, Sivula, Sinkkonen, Kaurto, Mäkinen S, Kerminen (L) oraz Suihkonen, Siirilä, Kaislasalo

Bułgaria rozbija reprezentację Kuby

Podczas niedzielnego spotkania Bułgarzy pewnie pokonali młodą reprezentację Kuby. Pojedynek ten lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko przejęli inicjatywę na boisku. Kubańczycy natomiast popełniali masę błędów, które doprowadziły ich do porażki (25:22). Druga odsłona spotkania to także dominacja Bułgarów. Ich mocne ataki sprawiły wiele problemów młodym podopiecznym Nelsona Viviesa, którzy i tym razem musieli uznać wyższość gospodarzy. Dla Lwów trzeci set był jedynie formalnością. W szybkim tempie podporządkowali sobie grę, dzięki czemu uzyskali przewagę, która dała im zwycięstwo w ostatniej partii meczu. Po dzisiejszej porażce Kubańczycy nie mają już szans na kolejną fazę mistrzostw świata. Bułgarzy natomiast we wtorek zawalczą o fotel lidera w grupie D.

KUBA – BUŁGARIA 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)

Kuba: Melgarejo, Osoria, Gutierrez, Goide, Alonso, Lopez, Garcia (L) oraz Yant, Taboada, Herrera, Leon
Bułgaria: Gotsev, Uchikov, Seganov, Bratoev V., Yosifov, Penchev N., Salparov (L) oraz Penchev R., Skrimov