#MŚ2018: Brazylia wygrywa grupę I!

W ostatnim meczu grupy I Brazylijczycy pewnie pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Wygrana ta zapewnia podopiecznym Renana Dal Zotto pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału. Pomimo dzisiejszej przegranej Amerykanie również awansują.

Już przed dzisiejszym spotkaniem obydwa zespoły miały zapewniony awans, przez co na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi. Początek spotkania był wyrównany. Jednak od stanu 12:12 Brazyliczycy zaczęli odskakiwać rywalowi i zdobylli aż 6 punktów zrzędu. Tak wysokie prowadzenie dało im pewną wygraną w secie pierwszym 25:20. W drugiej odsłonie podopieczni Renana Dal Zotto bardzo sprawnie podporządkowali sobie grę i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z pięciopunktową przewagą (8:3). Po powrocie na boisko Canarinhos nadal kontrolowali przebieg spotkania i gładko doprowadzili do wysokiego zwycięstwa 25:18. Trzecia partia to także kompletna dominacja Brazylii. (10:3, 12:4). Dopiero przy wyniku 17:10 Amerykanie zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie jednak i w tym secie odnieśli porażkę (25:19). Była to pierwsza przegrana Stanów Zjednoczonych w tych mistrzostwach.

BRAZYLIA – STANY ZJEDNOCZONE 3:0  (25:20, 25:18, 25:19)

Brazyllia:  Isac, Eder, Lucas Loh, William, M. Souza, Douglas, Kadu, Evandro, Maique (L), Thales (L) oraz Bruno, Wallace
Stany Zjednoczone:  Jendryk, K. Shoji, McDonnell, Patch, Langlois, Averill, Watten (L)

źródło: inf.własna