#MŚ2018: Bez niespodzianek w grupie B!

Siatkarskie Mistrzostwa Świata znów ruszyły pełną parą. W niedzielę kibice mogli oglądać historyczne – dwa mecze otwarcia. Od dzisiaj natomiast rozpoczęła się rywalizacja w grupach. Do walki w grupie B stanęły zespoły Kanady, Holandii, Francji, Chin, Egiptu oraz Brazylii.

Szybkie zwycięstwo Francji

Dzisiejsze rozgrywki w grupie B rozpoczął pojedynek chińsko-francuski. Trójkolorowi szybko przejeli kontrolę nad spotkaniem i wypracowali bezpieczną przewagę. Podopieczni Raula Lozano popełniali błędy, które bezwzględnie wykorzystywali Francuzi doprowadzając tym do zwycięstwa w secie pierwszym. Druga i trzecia partia spotkania to także pokaz francuskiej siły. Zespół z Europy brylował na boisku i bez większych problemów pokonał druzynę z Chin tym samym zgarniając komplet punktów.

FRANCJA – CHINY 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

FRANCJA: Boyer, Tillie, Ngapeth, Le Goff, Toniutti, Le Roux, Grebennikov oraz Chinenyeze, Lyneel, Brizard
CHINY: Jiang, Chen, Liu, Ji, Rao, Mao, Tong oraz Yu, Du

Holendrzy bez szans w starciu z Kanadą

W swoim inauguracyjnym meczu podopieczni trenera Stephana Antigi pewnie pokonali holenderską drużynę. Na boisku świetnie spisywali się Sharone Vernon-Evans, John Gordon Perrin a także Nicholas Evans. Gra Kanadyjczyków wyglądała płynnie, natomiast Pomarańczowi popełniali popełniali błędy, które kosztowały ich porażkę w secie pierwszym. Druga partia przysporzyła kibicom obydwu drużyn więcej emocji. Holandia przebudziła się z letargu i zaczęła grać równo, co doprowadziło do kilku remisów na boisku (12:12, 15:15, 18:18). Jednak w końcówce seta to Kanadyjczycy okazali się lepsi i to oni wyszli z tej partii zwycięsko. Dla podopiecznych trenera Stephana Antigi trzeci set był jedynie formalnością. W szybkim tempie podporządkowali sobie grę na boisku, dzięki czemu uzyskali znaczącą przewagę, która dała im wygraną w ostatniej odsłonie spotkania.

KANADA – HOLANDIA 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

KANADA: Hoag, Vernon-Evans, Vandoorn, Vigrass, Perrin, Marshall, Blankenau oraz Maar, Sanders, Berkel, Sclater, Derocco
HOLANDIA: Abdel-Aziz, Horst, Diefenbach, van Haarlem, Jorna, Parkinson, Sparidans oraz van Garderen Keemink, Rauwerdink, Smit, Teer Maat

Pewne zwycięstwo reprezentacji Brazylii

W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata Brazylijczycy zmierzyli się z drużyną z Egiptu. Dużym zazkoczeniem okazał się początek spotkania, gdzie Egipcjanie walczyli punkt za punkt. Jednakże Canarinhos szybko odzyskali swój rytm gry i przejęli kontrolę na boisku. Mistrzowie olimpijscy już do końca seta zagrali na wysokich obrotach, tym samym nie dając szansy zespołowi z Afryki na zwycięstwo. Kolejne dwie partie także zostały zagrane pod dyktando podopiecznych Renana Dal Zotto. Świetna gra Brazylijczyków doprowadziła ich do trzypunktowego zwycięstwa.

BRAZYLIA – EGIPT 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)