#MŚ2018: Belgowie i Słoweńcy z kompletem punktów!

W niedzielę w Bułgarii i Włoszech rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce. Tego dnia odbyły się dwa mecze otwarcia, w których triumfowali gospodarze turnieju. Po dwóch dniach przerwy rywalizacja została wznowiona. W grupie A swoje pojedynki rozegrały reprezentacje Dominikany i Słowenii oraz kadra Belgii i Argentyny. Jak przebiegały te pojedynki? Zapraszamy do naszej relacji.

Czterosetowe zwycięstwo Słowenii

Inauguracyjny set pojedynku pomiędzy zespołem Dominikany i Słowenii lepiej rozpoczęli siatkarze z państwa nad Morzem Karaibskim. Drużyna ta wypracowała sobie bardzo szybko trzypunktowe prowadzenie, którego nie potrafili zniwelować Słoweńcy. Przy piłkach setowych dla Dominikany, podopieczni Slobodana Kovaca zaczęli odrabiać straty do rywala, jednak Dominikańczycy nie stracili koncentracji i zwyciężyli w tej partii 25:22. W drugiej odsłonie meczu role się odwróciły i to zespół ze Słowenii uzyskał jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, trzypunktową przewagę. Gra wicemistrzów Europy z 2015 roku w drugim secie wyglądała znacznie lepiej, co pozwoliło im powiększyć dorobek punktowy. Ostatecznie Słoweńcy bardzo pewnie wygrali drugą partię. Po zwycięskim secie, siatkarze Slobodana Kovaca wciąż prezentowali na boisku bardzo dobrą dyspozycję i spokojnie budowali przewagę nad drużyną z Dominikany. W trzeciej odsłonie Słoweńcy byli nie do zatrzymania i tym samym objęli prowadzenie w całym meczu 2:1. W czwartym secie reprezentacja z Europy udowodniła, że tego dnia to ona jest lepszą drużyną. Słoweńcy ponownie wypracowali dużą przewagę nad rywalem i do końca spotkania utrzymali koncentrację, co pozwoliło im zwyciężyć.

DOMINIKANA – SŁOWENIA 1:3 (25:22, 13:25, 13:25, 17:25)

Dominikana:
Contrera, Lopez, Abreu, Caceres, Romero, Paulino, Mieses (libero) oraz Tapia, Mercedes, Gonzalez
Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Gasparini, Vincic, Urnaut, Cebulj, Kovacic (libero)

Belgowie górą w pojedynku z Argentyną

Pierwszą odsłonę spotkania reprezentacje Belgii i Argentyny rozpoczęły od wyrównanej walki. Po drugiej przerwie technicznej zespół trenera Andrei Anastasiego rozpoczął budowanie przewagi. Belgowie utrzymali swoje prowadzenie do końca inauguracyjnego seta i zwyciężyli 25:19. Po wygranym secie zespół Belgii bardzo dobrze prezentował się także w kolejnej odsłonie, co dało mu trzypunktowe prowadzenie (14:11). Argentyńczycy odrobili jednak straty i doprowadzili do wyrównania rywalizacji. Błędy podopiecznych Julio Velasco sprawiły, że remis szybko znikł z tablicy wyników i w decydującej fazie partii to kadra Belgii uzyskała przewagę nad rywalem. Ostatecznie drużyna z Europy była górą także w drugiej odsłonie tego spotkania (25:19). Pierwsze akcje trzeciego seta należały do reprezentacji Argentyny, która od samego początku zbudowała sobie kilkupunktowe prowadzenie. Belgowie potrafili jednak szybko doprowadzić do wyrównania tej rywalizacji. Na drugą przerwę techniczną Argentyńczycy schodzili z dwoma punktami więcej na swoim koncie. W końcówce tej partii Belgowie zaczęli odrabiać straty, jednak to nie pomogło i zespół Julio Velasco zapisał tę odsłonę na swoją korzyść. Po przegranym secie, ekipa Andrei Anastasiego dobrze rozpoczęła kolejną partię (14:11). Z czasem belgijski zespół powiększał tylko swój dorobek punktowy i pewnie wygrał tę odsłonę jak i cały pojedynek.

BELGIA – ARGENTYNA 3:1 (25:19, 25:19, 22:25, 25:19)