#PrzedSezonem: Mistrzowie Polski najlepsi w Turnieju „4 Puchary”!

Nowy sezon PlusLigi zbliża się wielkimi krokami. My jednak sprawdzamy, jakie wydarzenia miały miejsce przed sezonem w dniach 14-20.09. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Sparing jastrzębian z katowiczanami

W piątek 14 września, w Łaziskach Górnych Jastrzębski Węgiel stanął naprzeciwko ekipy z Katowic. W starciu tym katowiczanie oddali jastrzębianom tylko jednego seta. Choć gra była wyrównana, to ostatecznie ekipa trenera Piotra Gruszki zwyciężyła to kontrolne spotkanie:
Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 1:3 (23:25, 25:19, 21:25, 19:25)

Remis w Sosnowcu

W piątek – także 14 września – w Sosnowcu zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie zmierzył się z ekipą MKS-u Będzin. Spotkanie to było zaplanowane na cztery sety. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, a trzeci set toczył się nawet na przewagi. Ostatecznie spotkanie kontrolne zakończyło się remisem:
MKS Będzin –  Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:2 (25:14, 25:23, 24:26, 23:25).

Turniej w Gostycynie

W dniach 14-15 września w hali w Gostycynie rozegrany został Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej „4 Puchary”. W siatkarskich zmaganiach wzięły udział takie drużyny, jak: PGE Skra Bełchatów, Chemik Bydgoszcz, Trefl Gdańsk oraz niemiecki klub – Netzhoppers KW. W półfinałowych spotkaniach bełchatowianie w czterech setach zwyciężyli z gdańskimi lwami (3:1), zaś bydgoski Chemik musiał uznać wyższość niemieckiego Netzhoppers KW (1:3). W meczu o trzecie miejsce znaleźli się więc bydgoszczanie i gdańszczanie, natomiast w finale zmierzył się zespół z Bełchatowa oraz niemiecka drużyna.  W pierwszym spotkaniu po tie-breaku triumfowała ekipa trenera Jakuba Bednaruka. W finałowym spotkaniu z kolei lepsi okazali się być podopieczni Roberto Piazzy, którzy zwyciężyli również po pięciosetowym boju z Netzhoppers KW.

Sparing olsztyńskiego i warszawskiego zespołu

W piątek oraz sobotę 14-15 września Indykpol AZS Olsztyn oraz ONICO Warszawa zmierzyły się w sparingach, które zostały rozegrane w Rypinie. Pierwszego dnia gracze stołecznego zespołu prowadzili w setach 2:0, jednak olsztynianie wywalczyli tie-break, a następnie wygrali całe spotkanie. W sobotę miała miejsce powtórka z dnia poprzedniego, bowiem i tym razem silniejszym zespołem okazali się być zawodnicy z Olsztyna, którzy pokonali rywali 3:1.

Charytatywny mecz w Gorzowie

Dnia 15 września w Gorzowie Wielkopolskim drużyny Cuprum Lubin oraz Stoczni Szczecin wzięły udział w III Charytatywnym Meczu Piłki Siatkowej Kromka chleba Caritas. Rozgrywki te miały na celu wesprzeć dożywianie dzieci ze świetlic Caritas, znajdujących się w Gorzowie. Oprócz plusligowych zespołów można było także oglądać zmagania oldbojów Stilonu Gorzów oraz Morze Bałtyk Szczecin. Tego dnia zarówno podczas meczów, jak i w trakcie pikniku, wolontariusze zebrali łącznie kwotę 4.602,79 zł.

Wygrana ONICO Warszawy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle!

W środę, 19 września w Twardogórze został rozegrany towarzyski mecz pomiędzy ONICO Warszawa a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zdecydowanie lepszą grą wykazywali się podopieczni trenera Antigi. Kędzierzynianie nie byli w stanie wygrać ani jednego seta. Warszawiacy bardzo pewnie pokonali wicemistrzów Polski:
ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4:0 (25:20, 25:15, 27:25, 25:17)

Zmagania w Legnicy

W weekend 22-23 września siatkarze MKS-u Będzin, Jastrzębskiego Węgla, GKS-u Katowice oraz Cuprum Lubin uczestniczyli w towarzyskim turnieju w Legnicy o Puchar Prezydenta Miasta. Rozgrywki te miały także na celu uczczenie 60. urodzin drugoligowego zespołu Ikar Legnica. W pierwszym dniu zmagań katowiczanie w trzech setach pokonali drużynę z Lubina, zaś jastrzębianie triumfowali w meczu z będzinianami. Drugiego dnia rozgrywane były mecze o trzecie miejsce oraz finał. W tym pierwszym ekipa z Będzina zwyciężyła z Miedziowymi 3:0. Z kolei w finałowym spotkaniu szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w czterech setach pokonali zespół prowadzony przez Piotra Gruszkę. Klasyfikacja końcowa prezentowała się więc następująco: