Mistrzostwa Europy juniorów – czas, start!

polscyjuniorzyJuż dzisiaj podopieczni Sebastiana Pawlika rozpoczną zmagania w walce o mistrzostwo Europy. Turniej odbędzie się w Bułgarii, a areny na których zmierzą się siatkarze, znajdują się w Warnie i Płowdiw. W fazie grupowej biało-czerwoni rozegrają mecze z reprezentacją Francji, Bułgarii, Ukrainy, Niemiec i Słowenii.

Za reprezentacją Polski juniorów długi okres przygotowań, który został zwieńczony sparingami z drużynami występującymi w PlusLidze. Zespół szkoleniowca Sebastiana Pawlika sprawdzał swoją formę z Cerradem Czarnymi Radom, Effectorem Kielce i AZS-em Politechniką Warszawską. Biało-czerwoni podczas tych meczy kontrolnych prezentowali się bardzo dobrze, wygrywając dwa z trzech spotkań.

„Zdecydowaliśmy się na taki manewr, bo to była jedyna droga, aby zmotywować chłopaków do grania na swoim maksymalnym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że drużyny, z którymi graliśmy, zaczęły później przygotowania niż my, są w połowie drogi do rozpoczęcia sezonu PlusLigi. Nie można więc aż tak przywiązywać do tych spotkań uwagi, jeśli chodzi o wyniki. Motywacja była jednak na odpowiednim poziomie i to co sobie zakładaliśmy, udało się zrealizować” – powiedział trener Sebastian Pawlik.

Podczas ostatnich mistrzostw Europy w 2014 roku, polscy reprezentanci zdobyli srebrny medal. Nie udało im się stanąć na najwyższym stopniu podium, bowiem przegrali oni w finale z kadrą Rosji. Teraz biało-czerwoni chcą nawiązać do tego sukcesu i ponownie wywalczyć jak najwyższą pozycję. Tym bardziej, że obecną drużyną juniorów jest reprezentacja Polski kadetów, która rok temu zdobyła złoto mistrzostw Europy.

„W poprzednim roku w kadetach zostaliśmy mistrzami Europy, świata, zdobyliśmy złoty medal w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Natomiast teraz jesteśmy w następnej kategorii wiekowej, gdzie siłą fizyczną i umiejętnościami nasi rywale najprawdopodobniej się do nas zbliżyli. Poza tym tamte sukcesy są już historią. Mamy przed sobą nowe cele i wyzwania. W Bułgarii będzie trudno” – stwierdził szkoleniowiec kadry juniorów.

Poniżej prezentujemy terminarz spotkań polskiej reprezentacji podczas mistrzostw Europy juniorów. Wszystkie mecze biało-czerwonych będą transmitowane na stronie laola1.tv. Zapraszamy do kibicowania!

02.09. godz. 14:00 Polska – Francja
03.09. godz. 14:00 Polska – Ukraina
04.09. godz. 19:00 Polska – Niemcy
06.09. godz. 19:00 Polska – Słowenia
07.09. godz. 16:30 Polska – Bułgaria

Źródło: pzps.pl / Facebook, profil NLO SMS PZPS Spała / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz