#MemoriałWagnera: KANADA

W cyklu przedmemoriałowym zaprezentowaliśmy jako pierwszą zaprezentowaliśmy reprezentację Rosji. Dzisiaj przyszła pora na Kanadę!

REPREZENTACJA: Kanada

SKRÓT WG FIVB: CAN

MIEJSCE W RANKINGU FIVB: 6

 

Reprezentacja Kanady była ostatnim ogłoszonym uczestnikiem tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Dla siatkarzy z kraju klonowego liścia będzie to drugi występ na tym turnieju. 

Kanada w porównaniu z innymi uczestnikami 15. edycji Memoriału nie może poszczycić się licznymi medalami z imprez o skali światowej. Ich największych sukcesem jest zdobycie brązowego medali Ligi Światowej 2017. Jako sukces należy zaliczyć także awans do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, był to bowiem pierwszy występ Kanadyjczyków na tej imprezie od 24 lat. 

Przez lata największą gwiazdą reprezentacji Kanady był Gavin Schmitt. 30-letni atakujący to typowy bombardier, który w ważnych meczach potrafił zdobywać dziesiątki punktów, jednak ze względu na liczne powracające kontuzje postanowił on zakończyć reprezentacyjną karierę. Podobnie jak kilku innych zawodników, w tym wieloletni kapitan – Frederic Winters.  Nie można także nie wspomnieć o wieloletnim libero – Dan'ie Lewis'ie, który w 2016 roku zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej, a w tym roku możemy go oglądać jako drugiego trenera reprezentacji. Odejście tych trzech zawodników bez wątpienia miało wpływ na obecny kształt drużyny, jednak największa zmianą była zmiana trenera. Po 10 latach prowadzenia drużyny, z funkcji zrezygnował Glenn Hoag, a zastąpił go doskonale znany w Polsce Stephane Antiga. Zmiany personalne w kadrze napawały opinię publiczną pewnym niepokojem, jak się jednak okazało zupełnie bezpodstawnie. 

W 2017 roku reprezentacja Kanady przystąpiła do rozgrywek międzynarodowych odmłodzona, z odmienionym składem. Nie zabrakło w składzie takich zawodników jak Gordon Perrin, TJ Sanders czy Nick Hoag, pojawiło się jednak wiele nowych twarzy, z których część w poprzednich latach mogliśmy oglądać głównie w kadrze B. Do kadry „przebili się” także całkiem nowi gracze, jak niespełna 19-letni Sharone Vernon Evans, dla którego jest to pierwszy sezon występów w seniorskiej reprezentacji kraju. Atakujący był dla wielu jednym z największych objawień tegorocznej Ligi Światowej, gdyż w wielu momentach to właśnie na jego barkach spoczywał ciężar zdobywania punktów, a jak pokazuje końcowy sukces zespołu, robił to z powodzeniem.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o ogłoszonym przez Stephana Antigę szerokim składzie Kanadyjczyków na XV Memoriał Wagnera (TU). Już niedługo dowiemy się, którzy z tych zawodników pojawią się w Krakowie. Wiemy jednak, że najprawdopodobniej zabraknie kapitana reprezentacji – Johna Gordona Perrina. Podopieczni Stephana Antigi jeszcze przez rozpoczęciem Memoriału, odbędą kilkudniowe zgrupowanie w Kędzierzynie-Koźlu.

 

źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.

Dodaj komentarz