ME 2015: Szeroki skład reprezentacji Niemiec

flaga-niemiecSukces niemieckich siatkarzy w Baku nie odbił się takim echem, jak to miało miejsce podczas ostatnich Mistrzostw Świata. I choć podopieczni Vitala Heynena w Baku wystąpili w nieco eksperymentalnym składzie, bez wielu swoich gwiazd, trener zgodnie z obietnicą, postanowił powołać ich ponownie na najbliższą imprezę.

Belgijski szkoleniowiec dał niektórym ze swoich siatkarzy więcej wolnego, by mogli zregenerować siły po końcu sezonu, a potem dołączyć do swoich kolegów. Co istotne, Niemców nie zobaczymy podczas Pucharu Świata, ale dopiero na Mistrzostwach Europy. Przygotowania naszych zachodnich sąsiadów wprawdzie ruszą dopiero w drugiej połowie sierpnia, lecz już teraz Vital postanowił podać piętnastoosobowy skład na tenże turniej.

A wśród powołanych nie brakuje Sebastiana Schwarza, Dirka Westphala, Jochena Schöpsa, Ferdinanda Tille, Georga Grozera i Lukasa Kampy, czyli zawodników dobrze znanych z polskich parkietów. Kibice będą mieli szansę także obejrzeć Marcusa Böhme, który już w najbliższym sezonie ligowym będzie bronić barw Cuprum Lubin.

Szeroki skład reprezentacji Niemiec na Mistrzostwa Europy 2015:

Rozgrywający: Lukas Kampa, Jan Zimmermann

Przyjmujący: Christian Fromm, Denis Kaliberda, Dirk Westphal, Sebastian Schwarz, Tom Strohbach

Środkowi: Marcus Böhme, Tim Broshog, Philipp Collin, Michael Andrei

Atakujący: Jochen Schöps, Georg Grozer

Libero: Markus Steuerwald, Ferdinand Tille

Źródło: volleyball-verband.de / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.