Łukasz Kozub: Chcemy w sobotę grać o złote medale

juniorzyDzięki zwycięstwu nad Bułgarią, polscy juniorzy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału. Po dniu przerwy zagrają o finał mistrzostw Europy z reprezentacją Rosji.

Biało-czerwoni w fazie grupowej mistrzostw Europy wygrali wszystkie spotkania i pozostali niepokonani do końca tego etapu rozgrywek. Jednak przez rozstrzygnięcia w innych spotkaniach, dopiero dwa wygrane sety nad Bułgarami, dawały im awans do półfinału.

„Zagrywamy coraz lepiej. Dużo lepiej niż na początku turnieju. To świadczy także o tym, że wytrzymaliśmy presję tego starcia, jaka niewątpliwie na nas ciążyła” – powiedział Łukasz Kozub.

W jutrzejszym pojedynku podopieczni Sebastiana Pawlika o wejście do finału mistrzostw starego kontynentu, zmierzą się z kadrą Rosji. Zespół ten swoje spotkania rozgrywał w grupie II, gdzie poniósł porażkę z Włochami oraz Czechami, a w ostatnim meczu zwyciężył z Turcją 3:1 i dzięki temu wszedł do półfinału.

„Rosjanie mają dobrą zagrywkę i blok, ale nie boimy się tego. Chcemy wygrać, jak wszystkie dotychczasowe mecze na tym turnieju i w sobotę grać o złote medale. Wcale mnie nie dziwią ich wyniki w fazie grupowej. Porażka z Włochami to żadna niespodzianka, bo oni na papierze są mocniejsi. Natomiast z Czechami przegrali w drugiej kolejce, to jeszcze taki okres turnieju, gdy może się zdarzyć słabszy dzień” – stwierdził 19-letni rozgrywający MKS-u Będzin.

Źródło: polskatimes.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz