Lubińskie transfery, czyli trzej nowi zawodnicy w Cuprum!

CUPRUMKlub z województwa dolnośląskiego w ostatnim czasie podpisał kontrakt z trzema nowymi siatkarzami. W sezonie 2015/2016 barw lubińskiego klubu będą bronić 28 – letni środkowy Dawid Gunia,  21 – letni przyjmujący Robert Täht oraz 20 – letni przyjmujący Łukasz Kaczmarek. Ponadto warto wspomnieć, iż umowę z Cuprum przedłużył atakujący Szymon Romać. 22-letni zawodnik dwa kolejne sezonu spędzi w Lubinie. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim artykułem dotyczącym ostatnich wieści transferowych z Lubina. 

Dawid Gunia swoją siatkarską rozpoczynał w AZS-ie Racibórz. Później trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Następnie po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury grał w I-ligowym zespole rezerw Skry Bełchatów (2006/2007). W sezonie 2007/2008 bronił barw Asseco Resovii Rzeszów, a w kolejnym Domex Tytan AZS Częstochowa. W latach 2009-2013 był zawodnikiem AZS-u UWM Olsztyn. W sezonie 2013/2014 był środkowym AZS-u Politechniki Warszawskiej, a w minionym sezonie Transferu Bydgoszcz. 28-letni siatkarz wraz z bydgoskim klubem wywalczył 5. miejsce w plusligowych rozgrywkach. Dawid Gunia podpisał dwuletnią umowę z Cuprum Lubin.

Robert Täht swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 9 lat. 21-letni przyjmujący trzy ostatnie sezony spędził w estońskim BIGBANK Tartuz, z którym w sezonie 2013/14 zdobył mistrzostwo Estonii. W sezonie 2014/2015 z klubem tym wywalczył złoty medal „Schenker league”, czyli rozgrywek estońsko-łotewskich. Był jednym z najlepiej punktujących zawodników „Schenker league”. Jeśli chodzi o karierę reprezentacyjną tego siatkarza to był zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji Estonii, a aktualnie wraz z seniorską kadrą narodową, której pierwszym szkoleniowcem jest trener Gheorghe Cretu, przygotowuje się do udziału w Lidze Europejskiej. Robert Täht również podpisał dwuletni kontrakt z „miedziowymi”. Reprezentant Estonii podał powody, dla których zdecydował się na podpisanie umowy z Cuprum Lubin:

„Było kilka powodów, ze względu na które zdecydowałem się podpisać kontakt w Lubinie. Pierwszym z nich był na pewno trener Cretu, który jest również szkoleniowcem reprezentacji Estonii, w której mam przyjemność występować. Ufam mu. Lubię styl, w którym pracuje oraz prowadzone przez niego treningi. Zdaję sobie sprawę z tego, że PlusLiga jest ligą niezwykle silną. Ja jednak bardzo chcę się rozwijać i doskonalić swoje siatkarskie umiejętności. Dlatego też okazja gry tutaj, która się pojawiła, była dla mnie idealna. Wiem, że mijający sezon był dla drużyny z Lubina bardzo udany. Tym bardziej jestem podekscytowany faktem, że taki zespół chce mnie mieć w swoim składzie. Jeśli natomiast chodzi o samo miasto to co nieco już o nim słyszałem od statystyka Alara Rikberga.”

Łukasz Kaczmarek swoją siatkarską przygodę także rozpoczął w wieku 9 lat. Ostatnie dwa sezony spędził w ekipie TS Victorii PWSZ Wałbrzych. Z wałbrzyskim klubem w sezonie 2014/2015 wywalczył złoty medal Krispol I-ligi. 20 – letni przyjmujący z Cuprum Lubin podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe trzy lata. Łukasz Kaczmarek skomentował swoją decyzję dotyczącą nawiązania współpracy z lubińskim klubem i zdradził jakie są jego sportowe cele:

” Trener Cretu był jednym z wielu argumentów, które pomogły mi podjąć decyzję. Niemniej jednak głównym był fakt, że będę miał możliwość sprawdzić swoje siły na parkietach PlusLigi. Głównym celem jest rozwój mnie jako zawodnika. Na pewno chciałbym z roku na rok stawać się lepszym siatkarzem, niwelować moje słabsze strony i wykorzystywać w pełni swoje możliwości.”

źródło: informacja własna / ks.cuprum.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.