#LottoEuroVolley2017: Serbowie zagrają o medale!

Dzisiaj w Krakowie o wejście do półfinału zagrały także zespoły Serbii i Bułgarii. Serbowie okazali się zdecydowanie lepsi od rywala i zwyciężyli w trzech setach, tym samym awansując do półfinału tegorocznych mistrzostw Europy.

W inauguracyjnej partii ćwierćfinału przeważali Serbowie, którzy cały czas utrzymywali przewagę kilku punktów. Nie pozwolili oni rywalowi na odrobienie strat i zwyciężyli 25:21. Drugiego seta lepiej rozpoczęli Bułgarzy, którzy na pierwszej przerwie technicznej wygrywali 8:3, jednak serbska drużyna doprowadziła do wyrównania rywalizacji, a następnie to ona wyszła na prowadzenie. Drugą odsłonę na swoje konto także zapisali Serbowie (25:22). Trzecia partia to walka obu zespołów punkt za punkt, jednak w końcówce tego seta o dwa "oczka" więcej wypracowali sobie Bułgarzy (21:19). Podopieczni Plamena Konstantinowa nie zdołali utrzymać tej przewagi do końca i ostatecznie po długiej walce to Serbia cieszyła się ze zwycięstwa (28:26).

Serbia – Bułgaria 3:0 (25:21, 25:22, 28:26)

Składy zespołów:

Serbia: Kovacević, Petrić, Jovović, Luburić, Podrascanin, Lisinac, Rosić (libero) oraz Skundric, Okolic, Buculjevic

Bułgaria: Sokołow, Bratojew, Penczew R., Josifow, Nikołow, Penczew N., Salparow (libero) oraz Skrimov, Seganov, Todorov, Ivanov

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)