#LottoEuroVolley2017: Rosjanie zagrają o złoto!

Po pierwszym, bardzo emocjonującym spotkaniu półfinałowym, przyszła pora na drugi mecz. Rosjanie zmierzyli się z reprezentacją Belgii. Zawodnicy Sbornej swoją pewną grą wywalczyli awans do finału Mistrzostw Europy!

I set
Rosjanie już na początku spotkania zaczęli grać efektywnie (3:0). Belgowie, którzy do tej pory grali znakomicie na tym turnieju, nie mogli znaleźć sposobu, by zatrzymać przeciwników. Podopieczni Siergieja Szlapnikowa pewnie zmierzali do wygrania pierwszej partii (11:4). Ich gra była bardzo dobra w każdym elemencie. Na drugiej przerwie technicznej zespoły schodziły przy widocznej przewadze Rosjan (16:9). Belgijska drużyna popełniała wiele błędów, dzięki czemu siatkarze Sbornej byli coraz bliżej wygrania tego seta. Ostatecznie tak się stało. Rosja pokonała Belgów 25:14.

II set
W drugiej odsłonie spotkania ponownie dominowali podopieczni Siergieja Szlapnikowa (4:2). Gra ich rywali była na pewno lepsza, niż w poprzednim secie, jednak dalej wymagała poprawy. Na pierwszej przerwie technicznej wynik wynosił 8:6 dla Rosjan. Widać było, że Belgowie cały czas się starają. Udało im się wyprowadzić kilka akcji. Ich strata do przeciwników nie była tak duża, jak w pierwszej partii (14:10). Jednak długo to nie trwało. Już na drugiej przerwie technicznej graczom Sbornej udało się odskoczyć na kolejne dwa punkty (16:10). Również i w tym secie byli nie do zatrzymania – zwyciężyli 25:17.

III set
W trzeciej partii karty dalej rozdawali podopieczni trenera Szlapnikowa (5:2). Na pierwszej przerwie technicznej wynik Belgów pozostawał bez zmian (8:2). Rosjanie robili na boisku to, co chcieli. Drużynie Vitala Heynena udało się nadrobić kilka oczek (13:10), jednak przeciwnicy po kilku akcjach ponownie wypracowali sobie większą przewagę. Na drugiej przerwie technicznej siatkarze Sbornej prowadzili 16:10. Dalsza gra nie pozostawiała już złudzeń. Zespół Siergieja Szlapnikowa pewnie wygrał trzeci set (25:17), a całe spotkanie 3:0.

Jutro o złoty medal powalczą zatem Rosjanie z Niemcami (spotkanie o godz. 20:30), zaś o brąz Serbowie z Belgami (o godz.17:30).

Rosja – Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)