#LottoEuroVolley2017: Podsumowanie zmagań w grupie A (24.08)

Zmagania grupy A Mistrzostw Europy rozpoczęły się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie od meczu pomiędzy Finlandią a Estonią.  Dokładnie godzinę później na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się Ceremonia Otwarcia Lotto Eurovolley Poland 2017 oraz spotkanie Polaków z Serbami. Poniżej przedstawiamy krótkie relacje, składy oraz wyniki zmagań.

FINLANDIA – ESTONIA

Pierwszy mecz na Ergo Arenie okazał się bardzo wyrównany. Fiński rozgrywający Eemi Tervapotti świetnie wystawiał piłki swoim atakującym, a po przeciwnej stronie siatki, estoński przyjmujący Robert Taht kończył większość swoich ataków. W pierwszym secie Estończycy próbowali postawić się podpoiecznym Tuomasa Sammelvuo, jednak przegrali 25:21. W drugiej odsłonie, mimo prowadzenia siatkarzy Estonii, Finowie odrobili straty i zakończyli ją wynikiem 25:22. Trzecia partia była jedną z najbardziej wyrównanych, o czym może świadczyć wynik 25:27 dla Estończyków. W tym secie można było zobaczyć najpiękniejsze bloki i zagrywki całego meczu. Przedostatni set wygrała reprezentacja Estonii, która mimo próby odrobienia strat przez Finów, nie oddała zwycięstwa do końca partii.  Ostatni set zdecydowanie zwyciężyła reprezentacja Finlandii 15:9.

FINLANDIA – ESTONIA 3:2 (25:21, 25:22, 25:27, 22:25, 15:9)

Finlandia: Tervaportti, Seppanen, Sinkkonen, Ojansivu, Krastinus, Siirla, Kerminen (L) oraz Siltala, Kaurto
Estonia: Kreek, Taht, Raadik, Aganits, Toobal, Venno, Rikberg (L) oraz Treial, Teppan

POLSKA – SERBIA

Mimo dobrego rozpoczęcia przez Polaków spotkania z Serbami, już po pierwszej przerwie technicznej rywale zaczęli sprawiać biało-czerwonym coraz więcej problemów. Reprezentacja Polski przegrała dwa pierwsze sety 22:25, w których do walki próbował poderwać zespół Łukasz Kaczmarek, dając efektowne zmiany. W trzeciej partii Ferdinando de Giorgi zdecydował się na dłuższe odświeżenie składu, wprowadzając na boisko Grzegorza Łomacza, Rafała Buszka i Łukasza Kaczmarka, zadaniowo na zagrywce pojawił się również Mateusz Bieniek.  Serbowie jednak nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i kontrolowali przebieg tej odsłony. Chociaż Polakom udało się dwukrotnie zremisować z przeciwnikami, podopieczni Nikoli Grbicia bardzo szybko wypracowywali sobie kilkupunktowe prowadzenie, wygrywając tym samym całe spotkanie 3:0.

POLSKA – SERBIA 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)

Polska: Drzyzga, Konarski, Kubiak, Kurek, Wiśniewski, Lemański, Zatorski (L) oraz Kaczmarek, Buszek, Bieniek, Łomacz
Serbia: Kovacević, Petrić, Jovović, Luburić, Podrascanin, Lisinac, Rosic (L) oraz Majstrović, Okolic,

źródło: informacja własna / fot. VOLLEYWORLD.pl (archiwum prywatne)