#LottoEuroVolley2017: Podsumowanie zmagań w grupie D (25.08)

Drugi dzień siatkarskiego Euro za nami! Jak wyglądały piątkowe pojedynki rozegrane w katowickim Spodku, i które zespoły wyszły z nich zwycięsko? Serdecznie zapraszamy do naszego podsumowania!

 Holandia – Turcja

Inauguracyjne spotkanie katowickiej grupy już od pierwszego seta było rozgrywane na warunkach siatkarzy z Turcji, którzy dość pewnie wygrali dwie pierwsze partie. Wola walki w pomarańczowych obudziła się w trzeciej odsłonie tego pojedynku, którą podopieczni trenera Vermulena wygrali do 21. Holendrom sił wystarczyło jednak na ugranie tylko jednego seta, i ostatecznie to reprezentacja Turcji mogła dopisać trzy punkty do swojego konta w tabeli grupy D.

Holandia – Turcja 1:3 (19:25, 22:25, 25:21, 22:25)

Składy:
Holandia: Van Haarlem, Ter Horst, Diefenbach, Andel-Aziz, Koelewijn, Andringa, Sparidans (libero) oraz Keemnik, Jorna, Rauwerdink, Ter Maat
Turcja: Matić, Gokgoz, Subasi, Eksi, Gunes, Toy, Unver (libero) oraz  Gungor, Demirciler (libero)


Francja – Belgia

Drugi z rozgrywanych w Spodku pojedynków to niemała niespodzianka dla wszystkich kibiców siatkówki, po pięciosetowej walce podopieczni Vitala Heynena pokonali aktualnych mistrzów Europy 3:2. Belgowie prowadzili już 2:1,  jednak czwarta partia to powrót do dobrej gry trójkolorowych, przez co o wyniku tego starcia musiał decydować tie-break. Ostatecznie to jednak czerwone diabły zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i to właśnie oni mogli cieszyć się ze zwycięskiego otwarcia mistrzostw starego kontynentu.

Francja – Belgia 2:3 (22:25, 25:23, 21:25, 25:23, 12:15)

Składy:

Francja:  Clevenot,  Toniutti, Lyneel, Le Roux, Le Goff, Boyer, Grebennikov (libero) oraz Brizard, Rossard

Belgia:   Van Den Dries, Deroo, Verhees, Van De Voorde, Valkiers, Rousseaux, Stuer (libero), Van Hirtum, Ribbens (libero) oraz  Lecat, Van Walle, D’Hulst, Klinkenberg

źródło: informacja własna / fot. Anna Żbik (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz