#LottoEuroVolley2017: Podsumowanie zmagań w grupie A (26.08)

 

Reprezentacje Serbii i Polski po meczu otwarcia na PGE Narodowym dotarły do Gdańska, więc cała grupa A rozgrywała swoje mecze w Ergo Arenie. Pierwsze spotkanie odbyło się pomiędzy Serbami a Estonczykami, a drugie – Polaków z Finami. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie zmagań polskiej grupy podczas drugiej kolejki w Lotto Eurovolley Poland.

ESTONIA – SERBIA

Serbowie mimo świetnych atakujących walczyli z Estończykami, którzy nie mieli zamiaru poddać się bez walki. Mecz był przeplatany doskonałymi zagraniami po obu stronach siatki. W kolejnych setach zarówno Uros Kovacević jak i Nemanja Petrić próbali przebijać się przez estoński blok. Jednak znany polskiej publiczności Ardo Kreek zaskakiwał Serbów nie tylko atakami, ale również serwami, co doprowadziło do wygrania dwóch setów przez jego reprezentację. Podopieczni Nikoli Grbicia jednak się nie poddwali i prówali forsować estoński blok, co doprowadziło do piątego seta. W nim, popisywali się na zmianę atakami Kovacević z Petriciem, dzięki czemu reprezentacja Serbii wygrała mecz z Estonią. 

Estonia – Serbia 2:3 (23:24, 25:16, 25:21, 20:25, 12:15)

Składy:
Estonia: Toobal, Taht, Raadik, Kreek, Aganits, Venno, Rikkberg (L) oraz Teppan
Serbia: Jovović, Luburić, Petrić, Lisinac, Kovacević, Podrascanin, Majstrović (L) oraz Katić, Stanković


POLSKA – FINLANDIA

Już na samym początku reprezentacja Finlandii pokazała, że Polacy nie będą mieli łatwiej drogi do zwycięstwa. Polscy środkowi Mateusz Bieniek wraz z Bartłomiej Lemański zdecydowanie kończyli swoje ataki, a po dłuższej chwili dołaczyli do nich Michał Kubiak oraz Bartosz Kurek. Pojawienie się Łukasza Kaczmarka, który zanotował już dobre zmiany podczas spotkania z Serbią, ożywiło polską drużynę. Szansę dostał również Jakub Kochanowski, zawodnik olsztyńskiego klubu. Wystawa Michala Kubiaka do Bartosza Kurka, który zdecydowanie zakończył atak, dała Polakom zwycięstwo za pełną stawkę.

Polska – Finlandia 3:0 (23:25, 21:25, 18:25)

Składy:
Polska: Łomacz, Konarski, Bieniek, Lemański, Kubiak, Kurek, Zatorski (L) oraz Kochanowski, Kaczmarek, Drzyzga, 
Finlandia: Ojansivu, Tervaportti, Sirilla, Sinkonnen, Krastins, Seppanen, Kerminen (L) 

źródło: informacja własna / fot.: Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz