#LottoEuroVolley: Belgowie w najlepszej czwórce turnieju!

Mecz Belgia – Włochy był bardzo ciekawie zapowiadającym się ćwierćfinałem. Trzeba przyznać, że zasłużenie wygrali Belgowie. Zapraszamy na podsumowanie tego ćwierćfinałowego pojedynku.

Początek pierwszego seta zapowiadał wyrównane spotkanie. Sam pierwszy set długo przypominał wymianę ciosów, punkt za punkt. Dopiero w końcówce Belgowie zdołali odskoczyć rywalom popisując się punktowym blokiem. Ostatecznie kropkę nad "i" postawił Bram Van den Dries, a siatkarze z Beneluxu tryumfowali (25:21). Drugą partię niemal od pierwszych piłek zdominowali siatkarze Vitala Heynena. Prawie nie popełniali błędów i przeważali nad Włochami w każdym elemencie. Wynik tego seta mówi sam za siebie (25:11). Trzecia odsłona spotkania wyglądała odmienie od poprzedniej. Lepiej seta rozpoczęli Belgowie. Pierwszoplanową postacią w ich zespole był Sam Deroo. Włosi zdołali jednak dość szybko doprowadzić do remisu. Partia była zacięta. Siatkarze z Italii nie dawali za wygraną i nie pozwolili zbudować przeciwnikom przewagi. W końcówce seta nerwami ze stali wykazli się Belgowie. Luca Vettori posłał zagrywkę w aut i tym samym to Belgia cieszyła się ze zwycięstwa w partii (25:23) i całym meczu!

Belgia – Włochy 3:0 (25:21; 25:11; 25:23)

Belgia: Van den Dries, Deroo, Verhees, Van de Voorde, Valkiers, Rousseaux, Steur (libero) oraz van Walle, Lecat

Włochy: Vettori, Giannelli, Mazzone, Lanza, Piano, Antonov, Colaci (libero) oraz Botto, Buti, Sabbi, Randazzo