#LigaNarodów: Pięciosetowe zwycięstwo reprezentacji Polski!

 

Trwa trzeci weekend zmagań w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów.  Biało-czerwoni rozpoczęli turniej w Osace od starcia z reprezentacją Włoch. Jak zaprezentowali się podopieczni trenera Vitala Heynena? Czy gospodarze turnieju, Japończycy zdołali nawiązać wyrównaną walkę z Bułgarami? Jakimi wynikami zakończyły się pojedynki rozgrywane w Ottawie, Ufie oraz Aix-en-Provence? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem piątkowych meczów.

Na początek turnieju w Osace, który jest rozgrywany w ramach trzeciego weekendu Ligi Narodów siatkarzy, Polacy zmierzyli się z Włochami. Pojedynek polsko-włoski był bardzo emocjonujący i o jego ostatecznym rozstrzygnięciu decydował tie-break. W mecz zdecydowanie lepiej weszli podopieczni trenera Heynena. Biało-czerwoni zdołali błyskawicznie wypracować kilkupunktową przewagę w premierowej odsłonie, a później jeszcze ją powiększyć. Inauguracyjna partia padła pewnym łupem reprezentacji Polski. Z kolei nad przebiegiem drugiego seta pełną kontrolę zachowywała drużyna z Półwyspu Apenińskiego i po nieco ponad dwudziestu minutach na tablicy wyników pojawił się remis. Natomiast trzecia odsłona ponownie była rozgrywana pod dyktando polskich siatkarzy. Reprezentanci Polski spisywali się w niej znakomicie i w naprawdę świetnym stylu wrócili na prowadzenie w meczu. Czwarta partia była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Jej początek należał do Włochów, ale w kluczowym momencie Polacy zdołali przejąć inicjatywę. W końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół prowadzony przez trenera Blenginiego, który finalnie wygrał tego seta po grze na przewagi. Tie-break i całe spotkanie zakończyło się triumfem biało-czerwonych. Jednak w związku z utratą bezcennego punktu podopieczni trenera Vitala Heynena spadli na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów.  

Na fotelu lidera znajduje się aktualnie reprezentacja Brazylii. Brazylijczycy rozpoczęli turniej w Ufie od czterosetowego zwycięstwa z jego gospodarzami, Rosjanami. Warto również wspomnieć o reprezentantach Niemiec, którzy zdołali pójść za ciosem i wywalczyć kolejny komplet punktów. Niemcy pokonali Amerykanów bez straty seta.

Wyniki piątkowych meczów:

Grupa 9 (Ottawa, Kanada 🇨🇦):

Niemcy – Stany Zjednoczone 3:0 (25:19, 25:22, 25:13)

Kanada – Australia 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Grupa 10 (Osaka, Japonia 🇯🇵):

Włochy – Polska 2:3 (17:25, 25:21, 17:25, 31:29, 10:15)

Japonia – Bułgaria 0:3 (14:25, 21:25, 27:29)

Grupa 11 (Ufa, Rosja 🇷🇺):

Chiny – Iran 0:3 (19:25, 20:25, 15:25)

Rosja – Brazylia 1:3 (21:25, 20:25, 27:25, 18:25)

Grupa 12 (Aix-en-Provence, Francja 🇫🇷):

Argentyna – Serbia 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 22:25)

Francja – Korea Południowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

źródło: informacja własna & fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.