#LigaNarodów: Irańczycy zbyt mocni! Druga porażka Polaków

Czwarty weekend zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów rozpoczęty! Jak w starciu z Iranem poradzili sobie Polacy? Która drużyna triumfowała w pozostałych meczach? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Irańczycy stanowią silny zespół, co udowodnili podczas niejednego turnieju. Tak też było podczas piątkowego spotkania rozgrywanego z naszą reprezentacją. Pierwsza partia była dość wyrównana. Do samego końca sytuacja na boisku zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Ostatecznie jednak, po grze na przewagi, to zespół z Iranu zwyciężył tego seta. Początek drugiej odsłony rozpoczął się od prowadzenia Irańczyków. Grali oni naprawdę efektywną siatkówkę. Na pierwszej przerwie technicznej mieli o dwa oczka więcej od naszych reprezentantów. Podobna sytuacja punktowa miała miejsce również podczas następnej przerwy. W zespole z Iranu świetnie spisywał się przyjmujący Milad Ebadipour, zaś w naszej drużynie świetnie funkcjonowała współpraca na linii Bartosz Kwolek – Artur Szalpuk. Koniec tej partii, podobnie jak poprzedniej, toczył się na przewagi i również tym razem zwycięscy byli Irańczycy. W trzecim secie na pierwszej przerwie technicznej Polacy znaleźli się na dwupunktowym prowadzeniu. Była to jednak chwilowa przewaga, gdyż reprezentanci Iranu dalej świetnie punktowali, dzięki czemu szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę zarówno w tej partii, jak i w całym spotkaniu. Porażka biało-czerwonych w starciu z Iranem jest drugą, jaką ponieśli w turnieju Ligi Narodów. Wcześniej bowiem ulegli Niemcom. W sobotnim meczu ekipa trenera Vitala Heynena zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. My z kolei będziemy mogli oglądać to spotkanie w niedzielę o godzinie 02:30. Nastawiamy więc budziki i dalej zaciskamy kciuki za naszą ekipę!