#LigaNarodów: Dobra passa Polaków trwa!

W drugim dniu zmagań w Łodzi przeciwnikami biało-czerwonych byli Chińczycy. Jak Polacy spisali się w tej rywalizacji? Jakie zespoły triumfowały w pozostałych spotkaniach? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

W sobotę w łódzkiej Atlas Arenie Polacy rywalizowali z reprezentacją Chin. Podopieczni trenera Lozano rozpoczęli ten mecz od dwupunktowej przewagi. W dalszej części pierwszego seta nie było już wątpliwości, który zespół zwycięży tę partię. Polacy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego już do końca nie oddali. Drugiego seta biało-czerwoni nie zaczęli najlepiej. Chińczycy odskoczyli bowiem na cztery oczka. Jednak nasza drużyna tak łatwo nie odpuszcza. Podopieczni trenera Heynena szybko zaczęli odrabiać straty, doprowadzając tym samym do remisu, a następnie do zyskania przewagi nad rywalami. W trzeciej partii zaś zespół Raula Lozano próbował dogonić silniejszych przeciwników. Jednak bezskutecznie – popełniał bowiem błędy, które wykorzystywali reprezentanci naszego kraju. Do tego doszła znakomita gra biało-czerwonych, a co za tym idzie – wynik spotkania nie mógł być inny jak 3:0 dla podopiecznych Vitala Heynena. Jutro czeka nas mecz z reprezentacją Niemiec. Będzie to ostatnie spotkanie nie tylko rozgrywane w Łodzi, ale i w Polsce. Następnie nasza drużyna wyruszy do Japonii, gdzie w pierwszej kolejności zagra z reprezentacją Włoch.