#LigaNarodów: Amerykanie górą w starciu z Polakami!

 

Trwa czwarty weekend zmagań w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. Polscy siatkarze biorą udział w turnieju, który rozgrywany jest w Hoffman Estates. W sobotę podopieczni trenera Vitala Heynena zmierzyli się z Amerykanami. Jak zaprezentowali się biało-czerwoni w pojedynku z gospodarzami rozgrywek? Jakimi wynikami zakończyły się pozostałe spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem sobotnich meczów.

W mecz nieco lepiej weszli reprezentanci Stanów Zjednoczonych, ale polscy siatkarze zdołali odrobić straty i to oni schodzili na pierwszą przerwę techniczną z jednym punktem więcej. Dalsza część inauguracyjnej odsłony również była wyrównana. Biało-czerwoni stracili prowadzenie tuż przed drugą regulaminową pauzą. Zatem tym razem minimalną zaliczkę mieli podopieczni trenera Sperawa. W decydującym momencie premierowego seta wyższy bieg wrzucili Amerykanie, którzy ostatecznie sfinalizowali go na swoją korzyść. Druga partia pojedynku amerykańsko-polskiego miała podobny przebieg. W pierwszej jej części minimalna przewaga zarysowywała się po stronie polskiej drużyny, a później inicjatywę przejęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Gospodarze turnieju po raz kolejny zrobili to w kluczowej chwili i ponownie mogli się cieszyć z powodu wygranego seta. Jeśli chodzi o trzecią odsłonę, to Jankesi w zasadzie od początku do końca w pełni kontrolowali jej przebieg. Amerykanie byli konsekwentni w swoich boiskowym poczynianiach i pewnie zmierzali w stronę zwycięstwa w trzecim akcie. Spotkanie zakończyło się trzysetowym triumfem amerykańskich siatkarzy, którzy tym samym zainkasowali bezcenny komplet punktów. Dla reprezentacji Polski jest to trzecie niepowodzenie w Siatkarskiej Lidze Narodów. Biało-czerwona drużyna zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli. Z kolei podopieczni trenera Sperawa, którzy ponieśli dotychczas dwie porażki, są sklasyfikowani na 2. pozycji.

Miejsce na fotelu lidera fazy grupowej Ligi Narodów siatkarzy zajmują Francuzi, którzy znakomicie spisują się w Warnie. Turniej rozpoczęli od trzysetowego zwycięstwa w starciu z Bułgarami, a dzisiaj bez straty seta pokonali Brazylijczyków. Przypominamy, że pełna tabela pojawi się w niedzielnym podsumowaniu. 

Natomiast poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań, które zostały rozegrane w sobotę. Warto zwrócić uwagę na to, że dwukrotnie doszło do podziału punktów. Koreańczycy urwali oczko Włochom, a Irańczycy Serbom.

Wyniki sobotnich meczów:

Grupa 13 (Seul, Korea Południowa 🇰🇷):

Korea Południowa – Włochy 2:3 (23:25, 19:25, 25:22, 25:22, 12:15)

Australia – Chiny 3:1 (25:27, 41:39, 29:27, 25:21)

Grupa 14 (Ludwigsburg, Niemcy 🇩🇪):

Niemcy – Argentyna 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:22)

Rosja – Japonia 3:0 (25:16, 25:22, 25:23)

Grupa 15 (Hoffman Estates, Stany Zjednoczone 🇺🇸):

Iran – Serbia 2:3 (25:21, 22:25, 25:27, 25:20, 11:15)

Stany Zjednoczone – Polska 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Grupa 16 (Warna, Bułgaria 🇧🇬):

Francja – Brazylia 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

Bułgaria – Kanada 3:0 (25:22, 25:19, 29:27)

źródło: informacja własna & fot. Kinga Kembrowska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.