Liga Mistrzów: Pierwsze punkty Jastrzębskiego Węgla

5c5c00a6W Lidze Mistrzów brązowi medaliści Mistrzostw Polski zaliczyli nie najlepszy początek, przegrywając z tureckim Haalkbank Ankara. Drugą kolejkę zmagań w Lidze Mistrzów Jastrzębski Węgiel rozpoczął wtorkowym meczem przeciwko Hypo Tirol Innsbruck.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, od razu wychodząc oraz utrzymując nieznaczną przewagę – 8:6. Po przerwie dzięki dobrej dyspozycji Michała Kubiaka zdołali ja powiększyć, a odstawanie rywali zaczęli być wyraźnie widoczne. Po drugiej przerwie technicznej goście z Austrii pokazali, że nie powiedzieli jeszcze w tym secie ostatniego słowa. Dobrze w polu zagrywki spisywał się rozgrywający z Innsbrucka. Mimo znacznego prowadzenia podopiecznych Lorenzo Bernardiego, goście zdołali zbliżyć się jeszcze na 23:22. Seta zakończył atak Michała Kubiaka25:23. Początek drugiej partii rozpoczął się zupełnie inaczej niż pierwszej i to goście schodzili na przerwę techniczną z minimalną przewagą – 7:8. Po stronie gości w tym secie dobre ataki zaliczał Berger. Cały set do stanu 20:20 był bardzo wyrównany, jednak wtedy ponownie do głosu doszli gospodarze popisując się kilkoma efektywnymi akcjami co zaowocowało wygraniem 25:22. Jastrzębianie prowadzili już 2:0. Początek kolejnej odsłony wyglądał bardzo podobnie do poprzedniej. W tej również goście zaskakiwali trudnymi do przyjęcia zagrywkami oraz silnymi atakami. W połowie seta Bontje zaliczył kilka skutecznych bloków co uratowało zespół i wysunęło na prowadzenie. Austriacy ciągle dotrzymywali im kroku, jednak w drugiej części jastrzębianie zyskali kilka punktów po błędach własnych rywali. Mecz zakończył atak Michała Łasko25:20. Brązowi medaliści Polski zanotowali pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów wygrywając mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Jarmoc, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak, Malinowski, Van de Voorde

Hypo Tirol Innsbruck: Peda, Kaszap, Hein, Berger, Jimenez, da Silva, Shoij (libero) oraz Koraimann, Tush, Rak, Harthaller

Źródło: informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.

Dodaj komentarz