Laurent Tillie: „Spodziewałem się lepszego wyniku”

tillePierwszym meczem podczas IO w Rio de Janeiro, był pojedynek pomiędzy reprezentacją Włoch a kadrą Francji. Ostatni raz te dwie drużyny zmierzyły się ze sobą podczas Final Six Ligi Światowej w spotkaniu o brązowy medal. Wtedy górą po trzech setach byli mistrzowie Europy, tym razem Włosi udanie zrewanżowali się swoim rywalom i również zwyciężyli w trzech odsłonach.

Reprezentacje Włoch i Francji podczas fazy grupowej IO znajdują się w silnej grupie A. Ich kolejnymi przeciwnikami będą gospodarze Brazylijczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy oraz zespół z Meksyku. Z tego też powodu każde zwycięstwo oraz każdy punkt może zadecydować o awansie do ćwierćfinału turnieju w Rio de Janeiro.

Emanuele Birarelli: „Przejście do kolejnej rundy w tym turnieju jest bardzo ważne, zwłaszcza przy wygranej przeciwko Francji, która jest jednym z faworytów. Ważne jest, aby zacząć wygrywać, utrzymać w zespole jedność i koncentracje na nasz następny mecz z USA. Wstępna runda w naszej grupie jest bardzo ważna.”

Benjamin Toniutti: „Start tego turnieju był dla nas bardzo nieprzyjemny i musimy pogratulować Włochom za ich wielki mecz dzisiaj. Musimy skoncentrować się na następnym meczu z Meksykiem.”

Gianlorenzo Blengini: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku zwłaszcza, że graliśmy przeciwko takiemu przeciwnikowi. To dopiero pierwszy mecz w bardzo długim i skomplikowanym turnieju. Możemy teraz myśleć tylko o następnym meczu przeciwko USA.”

Laurent Tillie: „Włochy zagrały wielki mecz i wywarły dużą presję swoimi zagrywkami i blokami. Statystyki pokazują, że wynik był jak najbardziej logiczny. To wszystko. Oczywiście spodziewałem się lepszego wyniku, ale jako trener chcę, aby zespół grał dobrze, ale dzisiaj nie mogliśmy tego zrobić.”

Źródło: fivb.com / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz