Klubowe Mistrzostwa Świata – bez niespodzianek w półfinałach

 tumblr_nvdx0v4nzp1uqqhy8o1_250Podobnie jak dwa lata wstecz, finał tejże imprezy obsadziły kluby z Rosji i Brazylii. Wtedy cienia szans Lokomotiwowi Nowosybirsk nie pozostawili ówcześni gospodarze i finaliści tegorocznej edycji – siatkarze Sada Cruzeiro. Jak będzie tym razem – dowiemy się już już dziś.

 

 

 

 

 

Jako pierwsi do boju o wielki finał wyruszyli Zenit Kazań i UPCN San Juan. Zawodnicy z Kazania stanowili przewagę w niemal każdym elemencie gry. Na szczególną pochwałę po stronie rywala zasłużyła gra na skrzydłach. Miała ona miejsce za sprawą Nikołaja Uczikowa i Todora Aleksiewa, któremu udało się też kilkukrotnie zablokować Zenit. W szeregach argentyńskiego zespołu wyróżniał się także solidny rozgrywający – Axel Jacobsen. Poza tymi elementami, siatkarze prowadzeni przez Fabiana Armoa nie posiadali większych szans na porównywanie się z tegorocznym zwycięzcą Ligi Mistrzów, który pozostaje w mistrzowskiej formie.

Maksim Michajłow i Wilfredo Leon, najlepiej punktujący zawodnicy spotkania, nie oszczędzali się i bez litości przerzucali piłkę na drugą stronę siatki, a tej po stronie kazańskiej drużyny dzielnie bronił jej młody środkowy – Aleksandr Gucaluk. Świetnie spisali się także przyjmujący, w szczególności bardzo skuteczny tego dnia Matthew Anderson.

 

Wynik pierwszego półfinału:

Zenit Kazań – UPCN San Juan 3:0 (25:23, 25:21, 25:20)

W drugim półfinale, zwycięzca grupy B – Paykan Teheran musiał uznać wyższość klubu gospodarzy. Sada Cruzeiro, którą do zwycięstwa pociągnął jej niekwestionowany lider – Yoandy Leal, uporała się z upakowanym gwiazdami irańskiej reprezentacji klubem z Teheranu w trzech krótkich setach. Honoru Paykanu bronił bułgarski środkowy Nikołaj Nikołow i czysto przyjmujący Mahdi Marandi.

Oprócz skutecznej gry w ataku, brazylijski klub popisał się przyzwoitym blokiem, za który w dużej mierze odpowiadał Isac Santos, gromadząc poprzez ten element cztery punkty dla swojego zespołu.

 

Wynik drugiego półfinału:

Sada Cruzeiro – Paykan Teheran 3:0 (25:19, 25:17, 25:17)

Finał:

Zenit Kazań – Sada Cruzeiro

Mecz o trzecie miejsce:

UPCN San Jose – Paykan Teheran

 

 

Źródło: fivb.org, clubworldchampionships.2015.men.fivb.com/opracowanie własne

 

 

 

 

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz